Panasonic ERJ-1TRQFR75U
Res Thick Film 2512 0.75 Ohm 1% 1W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Embossed Carrier T/R
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Panasonic ERJ-1TRQFR75U.
RS (Formerly Allied Electronics)
element14 APAC
Farnell
Tendência de 3 meses:
-5.63%
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
Component Search Engine
SímboloPegada
3DBaixar
SnapEDA
SímboloPegada
3DBaixar
Cadeia de suprimentos
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2001-10-03
Peças relacionadas
Yageo GroupRL2512FK-070R75L
Res Thick Film 2512 0.75 Ohm 1% 1W ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 1W, 0.75ohm, 0.866V, 1% +/-Tol, 250ppm/Cel, Surface Mount, 2512
Yageo GroupRL2512FK-070R82L
Res Thick Film 2512 0.82 Ohm 1% 1W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Embossed T/R
Yageo GroupRL2512FK-070R68L
Res Thick Film 2512 0.68 Ohm 1% 1W ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
KOA SpeerSL1TTER750F
Surface Mount Molded Current Sense Resistor, 1W, SL1, -55°C to +180°C, RoHS
TE Connectivity / AMP2-1622824-5
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 1W, 0.68ohm, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 2512
Descrições
Descrições de Panasonic ERJ-1TRQFR75U fornecidas pelos seus distribuidores.
ERJ Series 2512 0.75 Ohm ±1% 1 W ±200 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Resistor, thick film, SMD 2512 (6330), 750 mΩ, 1 W, ±1 %, ERJ1TRQFR75U
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 1W, 0.75ohm, 0.866V, 1% +/-Tol, 0,200ppm/Cel, Surface Mount, 2512
THICK FILM LOW OHMIC SMNT RESISTOR 2512 CASE 750MOHM +/-1% 1W +/-200PPM/C
2512 (6432Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.252Lx0.126W 6.40mmx3.20mm 1W 750mOhm ±200ppm/C
Panasonic ERJ1TRQFR75U - Current Sensing Chip Resistors
RESISTOR, 2512, R750, 1%, 1W; Resistance:0.75ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:1W; Temperature Coefficient:± 200ppm/°C; Resistor Element Material:Thick Film; Resistor Case Style:2512; Resistor Mounting:SMD; No. of Pins:2; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C