Panasonic ERJ-12ZYJ273U
Res Thick Film 2010 27K Ohm 5% 0.75W ±200ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Panasonic ERJ-12ZYJ273U.
IHS
Datasheet7 páginas5 anos atrás
Panasonic
Farnell
element14 APAC
Master Electronics
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
Restocked
Peças relacionadas
Res Thick Film 2010 27K Ohm 5% 0.75W(3/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 2010 27K Ohm 5% 0.5W(1/2W) ±200ppm/°C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRC2010JK-0727KL
Res Thick Film 2010 27K Ohm 5% 0.75W(3/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
PanasonicERJ-12SF2702U
Res Thick Film 2010 27K Ohm 1% 0.75W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Yageo GroupRC2010FK-0727KL
Res Thick Film 2010 27K Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 2010 24.9K Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Descrições
Descrições de Panasonic ERJ-12ZYJ273U fornecidas pelos seus distribuidores.
Thick Film Chip Resistor, 2010, 1/2W 5% 27Kohm, 7
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.75W, 27000ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 2010, CHIP, ROHS COMPLIANT
Thick Film Chip Resistor, 27000 ½, 5 %, 0.75 W
Panasonic SCT
Panasonic ERJ12ZYJ273U - General Purpose Chip Resistors
Surface Mount Thick Film Resistor, Aec-Q200 Erj Series, 27 Kohm, 750 Mw, - 5%, 200 V Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ12ZYJ273U
RES, 27K, 5%, 0.75W, 2010, THICK FILM; Resistor Case Style: 2010 [5025 Metric]; Resistance: 27kohm; Product Range: ERJ12Z Series; Voltage Rating: 200V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 750mW; Resistance Tol