Panasonic ERJ-12ZYJ154U
Res Thick Film 2010 150K Ohm 5% 0.75W(3/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
NRND
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Panasonic ERJ-12ZYJ154U.
IHS
Datasheet7 páginas5 anos atrás
Panasonic
Farnell
element14 APAC
Master Electronics
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
Restocked
Cadeia de suprimentos
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date1998-09-24
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusNRFND (Last Updated: 6 months ago)
Peças relacionadas
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 160000ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 2010
Yageo GroupRC2010JK-07150KL
Res Thick Film 2010 150K Ohm 5% 0.75W(3/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 150000ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 2010
Yageo GroupRC2010JK-07160KL
General Purpose Chip Resistor Thick Film 2010 160kOhm 5% Emboss T/R
Yageo GroupRC2010FK-07150KL
Res Thick Film 2010 150K Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Descrições
Descrições de Panasonic ERJ-12ZYJ154U fornecidas pelos seus distribuidores.
Resistor, thick film, SMD 2010 (5025), 150 kΩ, 0.75 W, ±5 %, ERJ12ZYJ154U
ERJ Series 2010 150 kOhm ±5% 0.75 W ±200 ppm/°C Thick Film Chip Resistor
Thick Film Chip Resistor, 2010, 1/2W 5% 150Kohm,
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.75W, 150000ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 2010
Thick Film Chip Resistor, 150000 ½, 5 %, 0.75 W
Panasonic SCT
2010 (5025Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm 0.75W 3/4W 150kOhm ±200ppm/C
Panasonic ERJ12ZYJ154U - General Purpose Chip Resistors
Resistance:150kohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:750mW; Resistor Case / Package:2010 [5025 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Product Range:ERJ-12Z Series; Voltage Rating:200V RoHS Compliant: Yes