Panasonic ERA3APB563V
Res Thin Film 0603 56K Ohm 0.1% 0.1W ±15ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Production
Preço e estoque
DistributorSKUMinPkg
UnikeyICERA-3APB563V950100Tape & Reel
10h
TMEERA3APB563V05K
11h
TTIERA-3APB563V05KTape & Reel
15h
NewarkERA3APB563V05KTape & Reel
Onlinecomponents.comERA-3APB563V01KBulk
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Panasonic ERA3APB563V.
IHS
Datasheet7 páginas5 anos atrás
Newark
Master Electronics
Electro Sonic
Tendência de 3 meses:
-26.94%
Cadeia de suprimentos
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2011-03-24
Peças relacionadas
PanasonicERA-3APB513V
Res Thin Film 0603 51K Ohm 0.1% 0.1W ±15ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERA3AEB563V
Res Thin Film 0603 56K Ohm 0.1% 0.1W ±25ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRT0603BRD0756KL
Res Thin Film 0603 56K Ohm 0.1% 0.1W(1/10W) ±25ppm/C Pad SMD T/R
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 56000ohm, 75V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Yageo GroupRT0603BRE0756KL
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 56000ohm, 75V, 0.1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 0603
PanasonicERA3ARB563V
Res Thin Film 0603 56K Ohm 0.1% 0.1W ±10ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Descrições
Descrições de Panasonic ERA3APB563V fornecidas pelos seus distribuidores.
Res Thin Film 0603 56K Ohm 0.1% 0.1W(1/10W) ±15ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 56000ohm, 75V, 0.1% +/-Tol, 15ppm/Cel, Surface Mount, 0603
0603 Thin Film Chip Resistor Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERA-3APB563V
0603 Thin film chip resistor 0603 SMD resistor, 56
Metal Film (Thin Film) Chip Resistors, 0.1W, 56000½, 0.1%, 0603, RoHS
Panasonic SCT
Thin Film Res - 0603 0.1% 56000 Ohms 15 ppm
RES, 56K, 0.1%, 0.1W, 0603, METAL FILM; Resistor Case Style: 0603 [1608 Metric]; Resistance: 56kohm; Product Range: ERA3A Series; Voltage Rating: 75V; Resistor Element Material: Thin Film; Power Rating: 100mW; Resistance Toler
Resistor Type = Thin Film / Resistance kOhm = 56 / Tolerance (±) % = 0.1 / Operating Temperature Min. °C = -55 / Operating Temperature Max. °C = 155 / Power Rating mW = 100 / Body Length mm = 1.6 / Voltage Rating - DC V = 75 / Temperature Coefficient = ±15 ppm/°C / Termination Type = Wraparound / Body Height mm = 0.45 / Body Width mm = 0.8 / Mounting Type = SMD / Qualification = AEC-Q200 / Resistor Case Style = 0603