Panasonic ERA-3APB302V
Res Thin Film 0603 3K Ohm 0.1% 0.1W ±15ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Panasonic ERA-3APB302V.
IHS
Datasheet7 páginas5 anos atrás
Panasonic
RS (Formerly Allied Electronics)
Master Electronics
Newark
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
Restocked
Introduction Date2011-03-24
Peças relacionadas
PanasonicERA3APB332V
Res Thin Film 0603 3.3K Ohm 0.1% 0.1W ±15ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERA3APB272V
Res Thin Film 0603 2.7K Ohm 0.1% 0.1W ±15ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 3000ohm, 75V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Yageo GroupRT0603BRD073KL
100mW Thin Film Resistor 75V ±25ppm/℃ ±0.1% 3kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRT0603BRE073KL
100mW Thin Film Resistor 75V ±50ppm/℃ ±0.1% 3kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRT0603BRB073KL
100mW Thin Film Resistor ±0.1% ±10ppm/℃ 3kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Descrições
Descrições de Panasonic ERA-3APB302V fornecidas pelos seus distribuidores.
0603 Thin film chip resistor 0603 SMD resistor, 3Kohm, 0.1%, 15, 7 Reel
Res Thin Film 0603 3K Ohm 0.1% 0.1W(1/10W) ±15ppm/C Pad SMD T/R Automotive
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 3000ohm, 75V, 0.1% +/-Tol, 15ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Resistor, metal film, SMD 0603 (1608), 3 kΩ, 0.1 W, ±0.1 %, ERA3APB302V
Metal Film (Thin Film) Chip Resistors, 0.1W, 3000½, 0.1%, 0603, RoHS
Panasonic SCT
0603 (1608Metric) FIXED RESISTOR ERA-3A 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm 0.1W 1/10W 3kOhm ±15ppm/C
Thin Film Resistors - SMD 0603 3Kohm 0.1% 15ppm AEC-Q200
ERA-3A Series 3 kOhms ±0.1% ±15ppm/°C 0603 Metal Thin Film Resistor
METAL FILM SURFACE MNT RESISTOR 0603 CASE 3KOHM +/-0.1% 0.1W +/-15PPM/DEGC
RES, 3K, 0.1%, 0.1W, 0603, METAL FILM; Resistor Case Style: 0603 [1608 Metric]; Resistance: 3kohm; Product Range: ERA3A Series; Voltage Rating: 75V; Resistor Element Material: Thin Film; Power Rating: 100mW; Resistance Toleran
Resistor Type = Thin Film / Resistance kOhm = 3 / Tolerance (±) % = 0.1 / Operating Temperature Min. °C = -55 / Operating Temperature Max. °C = 155 / Power Rating mW = 100 / Body Length mm = 1.6 / Voltage Rating - DC V = 75 / Temperature Coefficient = ±15 ppm/°C / Termination Type = Wraparound / Body Height mm = 0.45 / Body Width mm = 0.8 / Mounting Type = SMD / Qualification = AEC-Q200 / Resistor Case Style = 0603