Panasonic ELL6RH820M
Ind Power Choke Shielded Wirewound 82uH 20% 100KHz 350mA Embossed Carrier T/R
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Panasonic ELL6RH820M.
IHS
Datasheet5 páginas11 anos atrás
Newark
Electro Sonic
element14
_legacy Avnet
Cadeia de suprimentos
Country of OriginIndonesia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2001-02-22
Lifecycle StatusEOL (Last Updated: 6 months ago)
LTB Date2019-09-25
LTD Date2020-03-31
Manufacturer Lifecycle StatusEOL (Last Updated: 6 months ago)
Peças relacionadas
FIXED IND 82UH 420MA SMD
Ind Power Shielded Wirewound 82uH 20% 100KHz 320mA T/R
Ind Power Shielded Wirewound 82uH 20% 100KHz Ferrite 470mA 1616 T/R
Ind Power Shielded Wirewound 82uH 20% 100KHz Ferrite 340mA 1616 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 82uH 20% 100KHz Ferrite 0.94A 0.32Ohm DCR 2929 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 82uH 20% 1KHz 22Q-Factor Ferrite 700mA 280mOhm DCR T/R
Descrições
Descrições de Panasonic ELL6RH820M fornecidas pelos seus distribuidores.
General Purpose Inductor, 82uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 2424
ELL6R SERIES WIRE-WOUND SMD INDUCTOR 82 UH +/-20% 350MA IDC
Panasonic ELL6RH820M - Power Inductors for Consumer
INDUCTOR, 82UH; Inductance:82µH; Inductance Tolerance:± 20%; DC Resistance Max:0.87ohm; DC Current Rating:350mA; Inductor Case Style:SMD; No. of Pins:2; External Depth:6.0mm; External Length / Height:2.5mm; External Width:6.4mm; Inductor Type:Shielded Power Choke; Package / Case:6 x 6 Shielded; Termination Type:SMD; Tolerance +:20%; Tolerance -:20%