Panasonic EEUFC1V272L
Aluminum Electrolytic Capacitor, 2700 uF, 35 V, ± 20%, 5000 hours @ 105°C, Radial Leaded
EOL
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Panasonic EEUFC1V272L.
IHS
Datasheet17 páginas7 anos atrás
Future Electronics
Electro Sonic
Farnell
Newark
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
Restocked
Cadeia de suprimentos
Country of OriginMalaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date1998-03-24
Lifecycle StatusEOL (Last Updated: 6 months ago)
LTB Date2023-04-30
LTD Date2023-09-30
Manufacturer Lifecycle StatusEOL (Last Updated: 6 months ago)
Peças relacionadas
United Chemi-ConEGPA350ELL272ML35S
2700uF 35V ±20% Plugin,D16xL35mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
PanasonicEEU-FC1E272
Cap Aluminum 2700uF 25V 20% (16 X 25mm) Radial 7.5mm 2555mA 5000h 105°C Bulk
United Chemi-ConEKZE250ELL272ML25S
Cap Aluminum Lytic 2700uF 25V 20% (16 X 25mm) Radial 7.5mm 3460mA 5000h 105°C Bulk
PanasonicEEU-FC1E272B
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 560uF
PanasonicEEU-TP1E272
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR TP 25V 2700muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
United Chemi-ConEGPA350ELL272MM30S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 35V, 20% +Tol, 20% -Tol, 2700uF
Descrições
Descrições de Panasonic EEUFC1V272L fornecidas pelos seus distribuidores.
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FC 35V 2700muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
Panasonic EEUFC1V272L - Aluminum Electrolytic Capacitors (Radial Lead Type)
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 2700UF, 20%, 35V, RADIAL
Cap Aluminum 2700uF 35V 20% Aluminum Cylindrical Can 7.5mm 3150mA 5000 hr 105°C Bag
Avnet Japan
EEU-FC Series 35 V 2700 uF Ø 16 x 35.5 mm LS=7.5 mm Aluminum Electrolytic Cap
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 35V, 20% +Tol, 20% -Tol, 2700uF, Through Hole Mount
Aluminum Electrolytic Capacitors, 2700uF, 35V, -55 to 105¡C