Panasonic DS4E-S-DC12V
Relay; 2 A AC/DC (Switching), 3 A AC/DC (Carrying); Amber Sealed Type; 4 Form C
Obsolete
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Panasonic DS4E-S-DC12V.
Verical
Datasheet7 páginas19 anos atrás
Datasheet6 páginas26 anos atrás
Electro Sonic
Panasonic
DigiKey
Arrow Electronics
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
+0.00%
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
Ultra Librarian
SímboloPegada
Baixar
O site do parceiro será aberto em uma nova aba ao baixar os seus modelos CAD
Cadeia de suprimentos
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.41.00.20
Introduction Date2005-10-12
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2009-10-31
Peças relacionadas
Relay; 3 A Switching Current; 12 V; 4 Form C; Gold-clad silver; -40 to degC
High Sensitivity Signal Relay, 4 Form C, 400mW Type, 2 Coil Latching, Gold Contact
PanasonicHC4E-HP-DC24V
HC Series 2 A 4DPDT 24 VDC Through Hole Miniature General Purpose Power Relay
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 2A 48V
TE Connectivity8-1393766-1
Power/Signal Relay, 4 Form C, Momentary, 24VDC (Coil), 900mW (Coil), 2A (Contact), DC Input, Panel Mount
TE ConnectivityKHAU-17D11-12
KHA Series 3 A 4PDT 12 VDC Socket Mount Miniature General Purpose Power Relay
Descrições
Descrições de Panasonic DS4E-S-DC12V fornecidas pelos seus distribuidores.
Electromechanical Relay 4PDT 2A 12VDC 720Ohm Through Hole
High Sensitivity Signal Relay, 4 Form C, 200mW Type, Gold Contact
Power/Signal Relay, 4PDT, Momentary, 0.017A (Coil), 12VDC (Coil), 200mW (Coil), 2A (Contact), 30VDC (Contact), DC Input, AC/DC Output, Through Hole-Straight Mount
Signal Relay; Coil Voltage VDC Nom:12V; Coil Resistance:720ohm; No. of Poles:4; Contacts:4PDT; Relay Mounting:PC Board; Carry Current:3A; Leaded Process Compatible:Yes; Relay Terminals:Thru Hole; Coil Voltage DC Max:12V ;RoHS Compliant: Yes
RELAY, PCB, 4PCO, 12VDC; Series:DS; Relay Type:Miniature; Voltage, Coil DC Nom:12V; Resistance, Coil:720ohm; No. of Poles:4; Contact Configuration:DPDT; Voltage, Contact DC Max:220V; Max Contact Current AC:3A; Max Contact Current DC:3A; Mounting Type:PCB; External Length / Height:9.8mm; Width, External:35.24mm; External Depth:9.9mm; Temp, Op. Max:70°C; Temp, Op. Min:-40°C; Type:Single Side Stable - 4 Form C; Approval Bodies:CSA, BSI; Approval Category:UL Recognised; Contact Material:Gold-clad silver; Contact Style:CO; Current, Switching AC Max:2A; Current, Switching DC Max:2A; DC Coil Power:200mW; No. of Electrical Operations:500000; No. of Mechanical Operations:100000000; Power, Switching Max:60W; Power, Switching VA Max:125VA; Resistance, Contact:50mohm; Resistance, Insulation:100Mohm; Time, Operating:3ms; Time, Release:2ms; Voltage, Insulation Resistance:500V dc; Voltage, Load Peak +:1500V; Voltage, switching AC/DC Max:220V dc