Panasonic DS1E-M-DC48V
5MS 10MS 2A 220V 48V 1 Form C (spdt-no, Nc) 5.76K¦¸ 8.3MA 250V DIP 15MM*9.9MM
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Panasonic DS1E-M-DC48V.
Future Electronics
Datasheet6 páginas15 anos atrás
Datasheet0 páginashá 0 anos
IHS
element14
Panasonic
Sager Electronics
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-1.19%
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
Ultra Librarian
SímboloPegada
Baixar
O site do parceiro será aberto em uma nova aba ao baixar os seus modelos CAD
Cadeia de suprimentos
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.41.00.20
Introduction Date2005-10-12
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Peças relacionadas
Electromechanical Relay SPDT 3A 48VDC 5.76KOhm Through Hole
Electromechanical Relay Single Pole, Double Throw 3A 48 Volt 5.76KOhm Through Hole
High Sensitivity Signal Relay, 1 Form C, 400mW Type, 2 Coil Latching, Gold Contact
Signal Relay, G6E Series, Non Latching, SPDT, Through Hole, 2 A, 24 VDC RoHS Compliant: Yes
PanasonicDS1E-SL-DC48V
High Sensitivity Signal Relay, 1 Form C, 200mW Type, 1 Coil Latching, Gold Contact
High Sensitivity Signal Relay, 1 Form C, 200mW Type, 2 Coil Latching, Gold Contact
Descrições
Descrições de Panasonic DS1E-M-DC48V fornecidas pelos seus distribuidores.
High Sensitivity Signal Relay, 1 Form C, 400mW Type, Gold Contact
DS Series High Reliability 2 A SPDT 48 VDC PCB Through Hole Signal Relay
Signal Relay 48VDC 2A SPDT( (15mm 9.9mm 9.9mm)) THT
Relay Signal SPDT 250VAC 48VDC PC Pin Through Hole
Power/Signal Relay, SPDT, Momentary, 0.008A (Coil), 48VDC (Coil), 400mW (Coil), 2A (Contact), 30VDC (Contact), DC Input, AC/DC Output
MINIATURE RELAY, SPDT, 48VDC, 2A, THD; Coil Type:DC, Monostable; Contact Configuration:SPDT; Contact Current Max:2A; Contact Voltage AC Nom:250V; Contact Voltage DC Nom:30V; Coil Voltage VDC Nom:48V; Coil Current:8.3mA
Signal Relay; Coil Voltage VDC Nom:48V; Coil Resistance:5760ohm; No. of Poles:2; Contacts:DPDT; Relay Mounting:PC Board; Carry Current:3A; Leaded Process Compatible:Yes; Relay Terminals:Thru Hole; Coil Voltage DC Max:48V ;RoHS Compliant: Yes