onsemi NCV8503PW25R2G
IC REG LDO 2.5V 0.4A 16SOIC / LDO Regulator Pos 2.5V 0.4A Automotive 16-Pin SOIC W EP T/R
Obsolete
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para onsemi NCV8503PW25R2G.
IHS
Datasheet14 páginas16 anos atrás
Augswan
Farnell
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
+0.00%
Cadeia de suprimentos
Country of OriginPhilippines
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date2003-11-12
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 5 years ago)
LTB Date2013-04-10
LTD Date2013-10-10
Manufacturer Lifecycle StatusOBSOLETE (Last Updated: 5 years ago)
Peças relacionadas
Obsolete Lead Free Positive Positive Linear Voltage Regulator IC -40C~150C 400mA 600mV
Obsolete Lead Free Positive GULL WING Linear Voltage Regulator IC -40C~150C 400mA 2.65mm 600mV
Texas InstrumentsLP2960IM-5.0/NOPB
500-mA, 30-V, low-dropout voltage regulator with power good & enable 16-SOIC -40 to 125
Texas InstrumentsLP2960IMX-3.3/NOPB
Texas InstrumentsLP2960IM-3.3
Adjustable Micropower 0.5A Low-Dropout Regulators 16-SOIC -40 to 125
Descrições
Descrições de onsemi NCV8503PW25R2G fornecidas pelos seus distribuidores.
Linear Voltage Regulator, LDO, 400 mA, with Enable, Delay, Adjustable Reset and General Use Comparator 2.5 V
Fixed Positive LDO Regulator, 2.5V, BIPolar, PDSO16