onsemi NCV4274ADT50RKG
NCV4274A Series 400 mA 5 V Fixed Output SMT LDO Voltage Regulator -TO-252
NRND
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para onsemi NCV4274ADT50RKG.
onsemi
Datasheet21 páginas7 anos atrás
HQonline
JRH Electronics
IHS
Upverter
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
+25.28%
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
Component Search Engine
SímboloPegada
3DBaixar
EE Concierge
Cadeia de suprimentos
Country of OriginMainland China, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date2006-03-27
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE, NOT REC (Last Updated: 5 years ago)
Peças relacionadas
LDO Regulator, 400 mA, 40 V, 150 µA IQ 5.0 V, 4%
MC78M00 Series 500 mA 5 V Fixed Output Surface Mount LDO Regulator - TO-252
MC78M00 Series 0.5 A 5 V Fixed Output Surface Mount LDO Regulator - TO-252
Descrições
Descrições de onsemi NCV4274ADT50RKG fornecidas pelos seus distribuidores.
NCV4274A Tape & Reel (TR) Surface Mount Over Temperature Reverse Polarity Short Circuit voltage regulator linear 250mV 2.19mm 400mA -40C~150C TJ
LDO, 400MA, 5.0V, DPAK; Output Type: Fixed; Input Voltage Min: 5.5V; Input Voltage Max: 40V; Fixed Output Voltage Nom.: 5V; Adjustable Output Voltage Min: -; Adjustable Output Voltage Max: -; Output Current: 400mA; Dropout Volt
LDO VOLTAGE REGULATOR, FIXED, 5V, 0.4A, TO-252-3; Output Type:Fixed; Input Voltage Min:5.5V; Input Voltage Max:40V; Output Voltage Min:-; Output Voltage Max:-; IC Case / Package:TO-252 (DPAK); No. of Pins:3Pins; MSL:- RoHS Compliant: Yes