onsemi NCP715MX30TBG
LDO Regulator, 50 mA, Ultra-Low Iq 3.0V, XDFN6
Production
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para onsemi NCP715MX30TBG.
IHS
Datasheet23 páginas3 anos atrás
Master Electronics
onsemi
HQonline
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
+0.00%
Cadeia de suprimentos
Country of OriginPhilippines
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date2013-11-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 5 years ago)
Peças relacionadas
60dB(100kHz) 4.2¦ÌA Fixed 50mA 1 3V 2.5V 3V 24V 400mV@ 50mA 10mV 3mV SC-70-5 , 1mm
60dB(100kHz) 4.2¦ÌA fixed 50mA 1 2.5V 2.5V 2.5V 24V 450mV@ 50mA 3mV 10mV DFN 1.5mm*1.5mm*400¦Ìm
NCP715 Series 50 mA 24 V Fixed Output LDO Linear Voltage Regulator - SC-70-5
STMicroelectronicsLK112SM33TR
LK112 Series 200 mA 3.3 V Fixed LDO Voltage Regulator with Shutdown - SOT-23-5
Fixed LDO Voltage Regulator, 3.6V to 16V, 300mV drop, 3.3V/150mA out, SOT-23-5
IC REG LDO 3.3V 0.15A SOT223 | Microchip Technology Inc. MCP1754T-3302E/DC
Descrições
Descrições de onsemi NCP715MX30TBG fornecidas pelos seus distribuidores.
Fixed Positive LDO Regulator, 3V, 0.4V Dropout, CMOS, PDSO6
LDO Regulator Pos 3V 0.2A 6-Pin XDFN T/R
Tape & Reel (TR) Surface Mount Over Current Over Temperature Under Voltage Lockout (UVLO) ROHS3Compliant voltage regulator linear 250mV 0.45mm 200mA -40C~125C TJ
Ic, Ldo Volt Reg, 0.05A, 3V, Xdfn-6; Output Type:Fixed; Input Voltage Min:4V; Input Voltage Max:24V; No. Of Outputs:1Outputs; Output Voltage - Nom:3V; Output Voltage Min:-; Output Voltage Max:-; Polarity:Positive Output Rohs Compliant: Yes |Onsemi NCP715MX30TBG