onsemi NCP565MN33T2G
LDO Regulator, 1.5 A, High PSRR, with Fast Transient Resoponse Vout: 3.3 V
Obsolete
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para onsemi NCP565MN33T2G.
IHS
Datasheet17 páginas5 anos atrás
onsemi
Augswan
Farnell
JRH Electronics
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
+0.00%
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
Component Search Engine
SímboloPegada
3DBaixar
Cadeia de suprimentos
Country of OriginThailand
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date2003-09-02
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 2 years ago)
LTB Date2022-01-07
LTD Date2022-07-07
Manufacturer Lifecycle StatusOBSOLETE (Last Updated: 2 years ago)
Peças relacionadas
LDO Regulator, 1.5 A, High PSRR, with Fast Transient Resoponse Vout: Adj
LDO Regulator, 1.5 A, High PSRR, with Fast Transient Resoponse Vout: 1.5 V
LDO Regulator, 1.5 A, High PSRR, with Fast Transient Resoponse Vout: 1.2 V
STMicroelectronicsLD39150PU-R
LD39150 Series 1.5 A 1.22 to 5 V Ultra LDO BiCMOS Voltage Regulator -DFN-6 (3x3)
MIC94345 Series 1.2 V Fixed Output 500 mA Surface Mount LDO Regulator -TDFN-6EP
500mA Fixed Output LDO featuring Auto Discharge with Ripple Blocker Technology
Descrições
Descrições de onsemi NCP565MN33T2G fornecidas pelos seus distribuidores.
Linear Voltage Regulator, LDO, Low Voltage, Fast Transient Response, 1.5 A, V out : 3.3 V
NCP565MN33T2G, LDO VOLTAGE REGULATOR, 1.5A, 3.3 V, MAXIMUM OF 18 VIN, 6-PIN DFN
IC REG LINEAR 3.3V 1.5A 6DFN / 1.5 A Low Dropout Linear Regulator
Fixed Positive LDO Regulator, 3.3V, 1.3V Dropout, CMOS, PDSO6
NCP565 Tape & Reel (TR) Surface Mount Over Current Over Temperature voltage regulator linear 900mV 850mum 1.5A -40C~125C