onsemi NCP380HSN10AAT1G
NCP380 Series 5.5 V 1 A High Side Fixed Power Distribution Switch - TSOP-5
Production
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para onsemi NCP380HSN10AAT1G.
Master Electronics
Datasheet23 páginas9 anos atrás
IHS
Upverter
onsemi
Newark
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-3.35%
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
Component Search Engine
SímboloPegada
3DBaixar
EE Concierge
SímboloPegada
SnapEDA
3DBaixar
Ultra Librarian
Baixar
O site do parceiro será aberto em uma nova aba ao baixar os seus modelos CAD
Cadeia de suprimentos
Country of OriginMalaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date2011-01-12
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 5 years ago)
Peças relacionadas
Power Distribution Switch, Current-Limiting (Fixed and Adjustable) 0.5 A, Enable L
Power Distribution Switch, Current-Limiting (Fixed and Adjustable) 1.0 A, Enable L
Power Distribution Switch, Current-Limiting (Fixed and Adjustable) Adjustable, Enable L
Descrições
Descrições de onsemi NCP380HSN10AAT1G fornecidas pelos seus distribuidores.
Power Distribution Switch, Current-Limiting (Fixed and Adjustable) 1.0 A, Enable H
NCP380HSN10AAT1G, CURRENT LIMIT SWITCH 2-INPUT 2-OUTPUT, 5-PIN, TSOP
USB Power SW Hi Side/DIST Single 5.5V 1A 5-Pin TSOP T/R
Avnet Japan
1A TSOP-5-1.5mm AC-DC Controllers & Regulators ROHS
Tape & Reel (TR) NCP380 Current Limiting (Fixed) UVLO e3 power distribution switch 3mm 5.5V 4ms 1A
Current-limiting power switch,1A,TSOP5
IC CURRENT LIMIT SWITCH 5-TSOP
IC PWR SWITCH P-CHAN 1:1 5TSOP
POWER LOAD SWITCH, HIGH SIDE, 1A, TSOP-5; Power Load Switch Type: High Side; Input Voltage: 5.5V; Current Limit: 1A; On State Resistance: 0.07ohm; Distribution Switch Case Style: TSOP; No. of Pins: 5Pins; Thermal Protection: Ye