onsemi NCP152MX300300TCG
LDO Regulator, 150 mA, Dual Output, Low Iq, High PSRR 3.0V/3.0V, Active Discharge
Obsolete
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para onsemi NCP152MX300300TCG.
IHS
Datasheet19 páginas3 anos atrás
Farnell
onsemi
SHENGYU ELECTRONICS
Newark
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
+0.00%
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
Ultra Librarian
SímboloPegada
Baixar
O site do parceiro será aberto em uma nova aba ao baixar os seus modelos CAD
Cadeia de suprimentos
Country of OriginPhilippines
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date2014-02-19
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 2 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusOBSOLETE (Last Updated: 2 years ago)
Peças relacionadas
LDO Regulator, 150 mA, Dual Output, Low Iq, High PSRR 2.8V/1.2V, Active Discharge
Texas InstrumentsTLV7101828DSER
200-mA, low-IQ, high-PSRR, dual-channel low-dropout voltage regulator with enable
Texas InstrumentsTLV7111830DSER
IC REG LIN 1.8V/3V 200MA 6WSON / Over-Current and Thermal Protection
Texas InstrumentsTLV711285285DDSER
200-mA, high-PSRR, dual-channel low-dropout voltage regulator with enable & active pulldown
LDO Regulator, 150 mA, Dual Output, Low Iq, High PSRR 1.5V/2.8V, Active Discharge
LDO Regulator, 150 mA, Dual Output, Low Iq, High PSRR 2.8V/1.8V, Active Discharge
Descrições
Descrições de onsemi NCP152MX300300TCG fornecidas pelos seus distribuidores.
LDO Regulator Pos 3V3V 0.15A/0.15A 6-Pin XDFN EP T/R
Fixed Positive LDO Regulator, 2 Output, 3V1, 3V2, CMOS, PDSO6
IC REG LINEAR 3V/3V 150MA 6-XDFN
Tape & Reel (TR) Surface Mount Over Current Over Temperature ROHS3Compliant voltage regulator linear 150mV 0.45mm 150mA 150mA -40C~85C