onsemi MC33269ST-3.3T3G
MC33269 Series 800 mA ADJ Output Surface Mount LDO Voltage Regulator - SOT-223
Production
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para onsemi MC33269ST-3.3T3G.
HQonline
Datasheet13 páginas17 anos atrás
Datasheet13 páginas15 anos atrás
IHS
Newark
iiiC
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-3.29%
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
Component Search Engine
SímboloPegada
3DBaixar
EE Concierge
SímboloPegada
SnapEDA
3DBaixar
Cadeia de suprimentos
Country of OriginMalaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date1999-01-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 5 years ago)
Peças relacionadas
NCP1117 Series 1 A 3.3 V Fixed Output LDO Positive Voltage Regulator - SOT-223
NCP1117 Series 1 A 2.5 V Fixed Output LDO Positive Voltage Regulator - SOT-223
Texas InstrumentsTLV1117-33IDCY
Low Drop Out (LDO) Regulator Position 3.3 Volt 0.8A 4-Pin(3+Tab) SOT-223
IC REG LDO ADJ 1A SOT223 / LDO Regulator Pos 1.25V to 18.8V 1A 4-Pin(3+Tab) SOT-223 T/R
Texas InstrumentsTLV1117-50IDCY
75dB(120Hz) 5mA Fixed 800mA 1 5V 6.4V 5V 15V 1.3V@ 800mA 0.4% 0.2% SOT-223-4 1.8mm
Texas InstrumentsTLV1117-50CDCY
Fixed Low Dropout Voltage Regulator Rohs Compliant: Yes |TEXAS INSTRUMENTS TLV1117-50CDCY.
Descrições
Descrições de onsemi MC33269ST-3.3T3G fornecidas pelos seus distribuidores.
LDO Regulator Pos 3.3V 0.8A 4-Pin(3+Tab) SOT-223 T/R
Avnet Japan
LDO Regulator, 800 mA Vout: 3.3 V
Fixed Positive LDO Regulator, 3.3V, 1.35V Dropout, BIPolar, PSSO3
IC REG LINEAR 3.3V 800MA SOT-223
MC33269 Tape & Reel (TR) Surface Mount Over Temperature Short Circuit voltage regulator linear 1V 1.65mm 800mA -40C~125C
VOLTAGE REGULATORS, LDO, 3.3V ADJ 800MA
IC, VOLTAGE REGULATOR; Output Type: Fixed; Input Voltage Min: 5.3V; Input Voltage Max: 20V; Fixed Output Voltage Nom.: 3.3V; Adjustable Output Voltage Min: -; Adjustable Output Voltage Max: -; Output Current: 800mA; Dropout Vol