onsemi MBR60H100CTG
Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 2 Element, 30A, 100V V(RRM), Silicon, TO-220AB
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para onsemi MBR60H100CTG.
IHS
Datasheet8 páginas8 anos atrás
Upverter
Master Electronics
element14 APAC
Farnell
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-2.88%
SímboloPegada
3DBaixar
EE Concierge
SímboloPegada
SnapEDA
Pegada
3DBaixar
Ultra Librarian
Baixar
O site do parceiro será aberto em uma nova aba ao baixar os seus modelos CAD
Cadeia de suprimentos
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.80
Introduction Date2005-06-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 5 years ago)
Peças relacionadas
Rectifier Diode Schottky 45V 15A 3-Pin(3+Tab) TO-220AB Tube / DIODE ARRAY SCHOTTKY 45V TO220AB
Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 2 Element, 10A, 60V V(RRM), Silicon, TO-220AB
Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 2 Element, 7.5A, 35V V(RRM), Silicon, TO-220AB
Descrições
Descrições de onsemi MBR60H100CTG fornecidas pelos seus distribuidores.
Schottky Barrier Rectifier, H-Series, 100 V, 60 A
Rectifier Diode Schottky 100V 60A 3-Pin(3+Tab) TO-220AB Tube
Enhanced Schottky rectifiers with lower Vf higher surge and lower Ir parameters
Diode Schottky 100V 60A SWITCHMODE TO220
DIODE, SCHOTTKY, 60A, 100V, TO-220; Repetitive Reverse Voltage Vrrm Max: 100V; Forward Current If(AV): 60A; Diode Configuration: Dual Common Cathode; Diode Case Style: TO-220; No. of Pins: 3Pins; Forward Voltage VF Max: 980mV;