onsemi FAN53611AUC18X
Switching Regulator, Voltage-mode, 1A, 6600kHz Switching Freq-Max, PBGA6
Production
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para onsemi FAN53611AUC18X.
IHS
Datasheet16 páginas2 anos atrás
Datasheet0 páginashá 0 anos
Electro Sonic
onsemi
Fairchild Semiconductor
Augswan
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
+22.01%
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
Component Search Engine
SímboloPegada
3DBaixar
SnapEDA
Pegada
3DBaixar
O site do parceiro será aberto em uma nova aba ao baixar os seus modelos CAD
Cadeia de suprimentos
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date2015-08-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 5 years ago)
Peças relacionadas
Switching Regulator, Current-mode, 1.6A, 6600kHz Switching Freq-Max, PBGA9
Texas InstrumentsLM3262TMX/NOPB
6MHz, 800mA Miniature, Adjustable, Step-Down DC-DC Converter with Bypass 9-DSBGA -30 to 90
Texas InstrumentsLM3241TLE/NOPB
Conv DC-DC 2.7V to 5.5V Synchronous Step Down Single-Out 0.6V to 3.4V 0.75A 6-Pin DSBGA T/R
Texas InstrumentsLM3242TME/NOPB
6MHz, 750mA Miniature, Adjustable, Step-Down DC-DC Converter with Bypass 9-DSBGA -30 to 90
Descrições
Descrições de onsemi FAN53611AUC18X fornecidas pelos seus distribuidores.
6MHz, 600mA / 1A Synchronous Buck Regulator
Buck Yes 6MHz Fixed 1 1.8V 1.8V 5.5V 2.3V UFBGA-6,WLCSP , 1.16mm*860¦Ìm*586¦Ìm
ALSO REQUIRE PFM CONTROL TECHNIQUE Tape & Reel (TR) Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu) ACTIVE (Last Updated: 1day ago) DC to DC switching regulator 3.6V 0.86mm 1A 6MHz
Dc/Dc Conv, Sync Buck, 6Mhz, 85Deg C; No. Of Outputs:1Outputs; Topology:Synchronous Buck (Step Down); Input Voltage Min:2.3V; Input Voltage Max:5.5V; Max Output Current:1A; Ic Case/Package:Wlcsp; No. Of Pins:6Pins; Efficiency:92% Rohs Compliant: Yes |Onsemi FAN53611AUC18X