onsemi FAN53611AUC13X
6 MHz, 600mA / 1 A Synchronous Buck Regulator | IC REG BUCK 1.3V 1A 6WLCSP
Obsolete
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para onsemi FAN53611AUC13X.
IHS
Datasheet17 páginas4 anos atrás
Datasheet0 páginashá 0 anos
Newark
onsemi
Fairchild Semiconductor
SHENGYU ELECTRONICS
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
+0.00%
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
Ultra Librarian
SímboloPegada
Baixar
O site do parceiro será aberto em uma nova aba ao baixar os seus modelos CAD
Cadeia de suprimentos
Country of OriginPhilippines
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.31.00.01
Introduction Date2012-06-07
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 2 days ago)
LTB Date2022-12-30
LTD Date2023-06-30
Manufacturer Lifecycle StatusOBSOLETE (Last Updated: 2 days ago)
Peças relacionadas
Switching Regulator, Voltage-mode, 1A, 6600kHz Switching Freq-Max, PBGA6
Switching Regulator, Voltage-mode, 1A, 3300kHz Switching Freq-Max, PBGA6
Texas InstrumentsLM3281YFQR
3.3-V, 1.2-A, 6-MHz Mini Step-Down DC-DC Converter 6-DSBGA -30 to 90
Texas InstrumentsLM2830ZSDX/NOPB
High Frequency 1.0A Load - Step-Down DC-DC Regulator 6-WSON -40 to 125
Texas InstrumentsLMR10510YSD/NOPB
3V to 5.5V, 1A Step-Down DC/DC Switching Regulator in SOT-23 Package 6-WSON -40 to 125
Descrições
Descrições de onsemi FAN53611AUC13X fornecidas pelos seus distribuidores.
Buck Yes 6MHz Fixed 1 1.3V 1.3V 5.5V 2.3V BGA , 1.16mm*860¦Ìm*380¦Ìm
Conv DC-DC 2.3V to 5.5V Step Down Single-Out 1.3V 1A 6-Pin WLCSP T/R
FAN53611 ALSO REQUIRE PFM CONTROL TECHNIQUE Tape & Reel (TR) ACTIVE (Last Updated: 1day ago) DC to DC switching regulator 3.6V 1.16mm 1A 6MHz