Omron V-10G6-1C24-K
Switch Limit; Miniature; Roller Lever Head; SPDT 1NO-1NC; 10A
Production
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Omron V-10G6-1C24-K.
Master Electronics
Datasheet16 páginas21 anos atrás
Farnell
element14 APAC
Sager Electronics
DigiKey
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
+32.82%
Cadeia de suprimentos
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 year ago)
Peças relacionadas
Switch Snap Action N.O./N.C. SPDT Pin Plunger 5A 250VAC 0.25N Screw Mount Quick Connect
Switch Snap Action N.O./N.C. SPDT Pin Plunger 10A 250VAC 250VDC 248.57VA 1.96N Screw Mount Quick Connect
Snap Action Switch N.O./N.C. SPDT Short Hinge Roller Lever Quick Connect 10A 250VAC Screw Mount
Descrições
Descrições de Omron V-10G6-1C24-K fornecidas pelos seus distribuidores.
Switch; Miniature; Hinge Roller Lever; 10 A; 250/125 VAC; Snap-Action; V Series
Snap Acting/Limit Switch, SPDT, Momentary, 10A, 8VDC, 5.6mm, Quick Connect Terminal, Hinge Roller Lever Actuator, Panel Mount
Switch Snap Action N.O./N.C. SPDT Hinge Roller Lever Quick Connect 10A 250VAC 250VDC 248.57VA 0.59N Screw Mount
SWITCH SNAP ACTION SPDT 10A 250V
Microswitch, Roller Lever Spdt 10A 250V; Microswitch Type:miniature; Microswitch Actuator:hinge Roller Lever; Contact Configuration:spdt; Switch Terminals:quick Connect; Contact Current Max:10A; Contact Voltage Dc Nom:250Vdc Rohs Compliant: Yes