Omron D3V-16G-1C25-K
Switch Snap Action N.O./N.C. SPDT Pin Plunger Quick Connect 16A 250VAC 250VDC 372.85VA Screw Mount
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Omron D3V-16G-1C25-K.
JRH Electronics
Datasheet12 páginas10 anos atrás
Newark
Electro Sonic
element14
TME
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
+0.16%
Cadeia de suprimentos
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.50.70.00
Introduction Date2015-08-18
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Peças relacionadas
HoneywellV7-7B17D8-201
Switch, Miniature, Basic, SPDT, Roller Lever, 0.81 Inches, QC 0.187 Inches
HoneywellV7-1B17D8
Switch Snap Action SPDT Plunger Quick Connect 11A 277VAC 250VDC 1.47N Screw Mount
HoneywellV7-1B17D8-263
Snap Action Switch - V7 Series, SPDT, Lever Roller, 11A, Miniature
Switch Snap Action N.O./N.C. SPDT Hinge Lever Quick Connect 16A 250VAC 250VDC Screw Mount
Switch Snap Action N.O./N.C. SPDT Long Hinge Lever Quick Connect 16A 250VAC 250VDC 0.69N Screw Mount
Switch Snap Action N.O./N.C. SPDT Hinge lever Quick Connect 16A 250VAC 250VDC 1.23N Screw Mount
Descrições
Descrições de Omron D3V-16G-1C25-K fornecidas pelos seus distribuidores.
Basic / Snap Action Switches 16A 2.9mm MountHole SPDT QC#187 PinPlngr
SWITCH SNAP ACTION SPDT 16A 250V
MICROSWITCH, PIN PLUNGER, SPDT 16A 250V; Microswitch Type:Miniature; Microswitch Actuator:Pin Plunger; Contact Configuration:SPDT; Switch Terminals:Quick Connect; Contact Current Max:16A; Contact Voltage DC Nom:250V RoHS Compliant: Yes