Omron D3V-11G2-1C25-K
Switch Snap Action N.O./N.C. SPDT Hinge Lever Quick Connect 11A 250VAC 250VDC Screw Mount
Obsolete
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Omron D3V-11G2-1C25-K.
JRH Electronics
Datasheet12 páginas10 anos atrás
Omron
Electro Sonic
element14
RS (Formerly Allied Electronics)
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-1.76%
Cadeia de suprimentos
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.50.70.00
Introduction Date2015-08-18
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2024-03-31
LTD Date2024-06-30
Peças relacionadas
OmronSSG-5T
Switch Snap Action N.O./N.C. SPDT Pin Plunger 5A 250VAC 250VDC 1.5N Screw Mount Quick Connect
Switch Snap Action N.O./N.C. SPDT Hinge Lever Quick Connect 5A 125VAC 14VDC 0.6N Screw Mount
SNAP ACTING/LIMIT SWITCH SPDT MOMENTARY 5A 14VDC 1.8mm PANEL MOUNT
HoneywellV7-1A17D8
Switch Snap Action N.O./N.C. SPDT Plunger 5A 277VAC 74.57VA 1.47N Screw Mount Quick Connect
HoneywellV7-4A17D8
Switch Snap Action N.O./N.C. SPDT Pin Plunger 5A 277VAC 74.57VA 0.25N Screw Mount Quick Connect
HoneywellV7-1A17D8-048
Switch Snap Action N.O./N.C. SPDT Lever 5A 277VAC 74.57VA 0.45N Screw Mount Quick Connect
Descrições
Descrições de Omron D3V-11G2-1C25-K fornecidas pelos seus distribuidores.
SWITCH, MINIATURE, SNAP ACTION, SPDT, QC TERMINAL,11 AMPS, INTERNAL HINGE LEVER
Basic Switch 11A 250VAC Contact SPDT 1NO 1NC Contacts Lever Head Spring Return
ON - (OFF),OFF - (ON) SPDT 1.23N 1.6mm 10000000Cycles 200000Cycles 11A 4¡ã 48.4mm*24.9mm
Relay; E-Mech; SPST-NO; Ctrl-V 100/120AC; 30A; 250VAC; Bracket Mnt; QC Term; G7L Series
SWITCH SNAP ACTION SPDT 11A 250V
Microswitch, Hinge Lever, Spdt 11A 250V; Microswitch Type:Miniature; Microswitch Actuator:Hinge Lever; Contact Configuration:Spdt; Switch Terminals:Quick Connect; Contact Current Max:11A; Contact Voltage Dc Nom:250Vdc Rohs Compliant: Yes |Omron Electronic Components D3V-11G2-1C25-K