Ohmite MOX300005005FE
Axial FIXED RESISTOR Mini-Mox 0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm 0.5W 1/2W 50MOhm 100ppm/C
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Ohmite MOX300005005FE.
Sager Electronics
Datasheet1 páginas15 anos atrás
Datasheet1 páginas17 anos atrás
element14 APAC
Master Electronics
Electro Sonic
RS (Formerly Allied Electronics)
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
+9.06%
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
Ultra Librarian
SímboloPegada
Baixar
O site do parceiro será aberto em uma nova aba ao baixar os seus modelos CAD
Cadeia de suprimentos
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2011-05-31
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Peças relacionadas
Res Metal Oxide 50M Ohm 1% 1/2W ±100ppm/°C Conformal AXL Thru-Hole Lacer Pack
Res Metal Oxide 50M Ohm 1% 4W ±100ppm/°C Conformal AXL Thru-Hole Lacer Pack
TE Connectivity3-1625958-7
Fixed Resistor, Thick Film, 2W, 50000000ohm, 7500V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.75W, 50000000ohm, 2500V, 1% +/-Tol, 25ppm/Cel
Slim-Mox Radial Through Hole Resistor ±1% 25ppm/C 50MOhm 1.5W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 2.5W, 5e+07ohm, 20000V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Descrições
Descrições de Ohmite MOX300005005FE fornecidas pelos seus distribuidores.
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 50000000ohm, 1000V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel
RESISTOR, METAL OXIDE, RES 50 MEGOHMS, PWR-RTG 0.5 W, TOL 1%,AXIAL, PRECISION
THICK FILM RESISTOR, 50MOHM, 500mW, 1%;; THICK FILM RESISTOR, 50MOHM, 500mW, 1%; Resistance:50Mohm; Voltage Rating:1000V; Resistor Case Style:Axial Leaded; Power Rating:500mW; Resistance Tolerance: 1%; Product Range:Min
Thick Film Resistor; Power Rating:500mW; Resistance:50Mohm; Resistance Tolerance:± 1%; Series:Mini-MOX; Operating Temperature Range:-55°C to +155°C; Resistor Element Material:Thick Film; Voltage Rating:1000V ;RoHS Compliant: Yes
Resistor Type = Thick Film / Resistance MOhm = 50 / Tolerance (±) % = 1 / Power Rating mW = 500 / Voltage Rating - DC kV = 1 / Operating Temperature Min. °C = -55 / Operating Temperature Max. °C = 155 / Body Diameter mm = 6.5 / Body Length mm = 9 / Temperature Coefficient = 100 ppm/°C / Termination Type = Axial / Mounting Type = Through Hole