NKK Switches LP0125CMKW01A
Switch, P/b, DPDT, On-(on), Rnd, Snap-in Mnt, Non-illum, Blk Cap W/window, 3A, 125VAC, Qc
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para NKK Switches LP0125CMKW01A.
RS (Formerly Allied Electronics)
Datasheet6 páginas14 anos atrás
Tendência de 3 meses:
-9.76%
Cadeia de suprimentos
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.50.70.00
Introduction Date2012-01-05
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Peças relacionadas
NKK SwitchesLP0125CCKW01C
SWITCH, P/B, DPDT, ON-(ON),ROUND, BUSHING MNT, NON-ILLUMINATED, RED CAP,3A,125VAC, QC
NKK SwitchesLP0125CCKW01F
SWITCH, P/B, DPDT, ON-(ON),ROUND, BUSHING MNT, NON-ILLUMINATED, GREEN CAP,3A,125VAC, QC
NKK SwitchesLP0125CCKW01A
SWITCH, P/B, DPDT, ON-(ON),RND, BUSHING MNT, NON-ILLUM, BLK CAP W/WINDOW,3A,125VAC, QC
Descrições
Descrições de NKK Switches LP0125CMKW01A fornecidas pelos seus distribuidores.
LP01 Series DPDT 3A 125V 25°C ~ 70°C Pushbutton Switch
SWITCH, PUSHBUTTON, NON-ILLUMINATED, DPDT, 3A, BLACK; Contact Configuration:DPDT; Switch Operation:On-(On); Voltage AC Nom:250V;
Pushbutton Switch, DPDT, On-(on), Momentary
Pushbutton Switches DPDT ON-(ON) 3A BLK SNAP-IN MOUNT
Switch, Pushbutton, Non-Illuminated, Dpdt, 3A, Black; Product Range:Lp01 Series; Panel Cutout Diameter:17.3Mm; Contact Configuration:Dpdt; Switch Operation:On-(On); Pushbutton Actuator Style:Round; Actuator/Cap Colour:Black Rohs Compliant: Yes |Nkk Switches LP0125CMKW01A
Contact Configuration = 1CO / Poles = 2 / Actuator Type = Flat Button / Switching Function = ON-(ON) / Contact Current = 3 A / Contact Voltage = 30 VDC / Contact Voltage = 125 VAC / Contact Voltage = 250 VAC / Cut Out Size (Diameter) mm = 17.3 / Legend = None / Termination Type = Soldering Lugs / Termination Type = Quick Connect Terminal, 2.8 x 0.5 mm / Mounting Type = Snap-In / Switch Material = Polybutylene Terephthalate (PBT) / Switch Colour = Black / Series = LP01 / Standards Met = UL 94 V-0