Nichicon UPW1E121MED1TD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPW 25V 120muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
Obsolete
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Nichicon UPW1E121MED1TD.
Farnell
Datasheet5 páginas6 anos atrás
Datasheet5 páginas16 anos atrás
Newark
Future Electronics
element14
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
Ultra Librarian
SímboloPegada
Baixar
O site do parceiro será aberto em uma nova aba ao baixar os seus modelos CAD
Cadeia de suprimentos
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2001-09-17
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2023-03-31
LTD Date2023-11-30
Peças relacionadas
NichiconUPM1E121MED
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPM 25V 120muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
United Chemi-ConELXV250ETD121MF15D
Cap Aluminum Lytic 120uF 25V 20% (6.3 X 15mm) Radial 2.5mm 330mA 2000h 105C Automotive Ammo
United Chemi-ConELXV250ETC121MF15D
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 120uF
United Chemi-ConELXV250ELL121MF15D
Wurth Elektronik860010473008
WCAP-ATG8 Aluminum Electrolytic Capacitors
NichiconUPJ1E121MED
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPJ 25V 120muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
Descrições
Descrições de Nichicon UPW1E121MED1TD fornecidas pelos seus distribuidores.
Cap Aluminum Lytic 120uF 25V 20% (6.3 X 15mm) Radial 2.5mm 430mA 2000h 105C Automotive Ammo
120uF 25V 230m惟 卤20% 279.5mA@120Hz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 120uF, Through Hole Mount
CAP, 120µF, 25V, 20%; Capacitance: 120µF; Voltage Rating: 25V; Product Range: PW Series; Capacitance Tolerance: ± 20%; Capacitor Terminals: Radial Leaded; Diameter: 6.3mm; Lead Spacing: 2.5mm; Height: 15mm; Operating Temperature
Aluminum Electrolytic Capacitor, 120Uf, 25V, 20%, Radial; Capacitance:120Μf; Voltage(Dc):25V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Radial Leaded; Lifetime @ Temperature:2000 Hours @ 105°C; Polarity:Polar; Product Length:-Rohs Compliant: Yes |Nichicon UPW1E121MED1TD