Nichicon UHE1J821MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UHE 63V 820muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Nichicon UHE1J821MHD.
IHS
Datasheet6 páginas3 anos atrás
Newark
Nichicon SCT
DigiKey
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-4.17%
Peças relacionadas
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 820UF, 80V, 20%, RADIAL
United Chemi-ConEKZN500ELL821MK30S
Cap Aluminum Lytic 820uF 50V 20% (12.5 X 30mm) Radial 5mm 3370mA 10000h 105C Bulk
United Chemi-ConEKYB500ELL821MK30S
Cap Aluminum Lytic 820uF 50V 20%( 12.5 X 30mm) Radial 5mm 2450mA 10000h 105C Bulk
United Chemi-ConEKZN800ELL821MM25S
820F 80V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 10000 Hrs 105C
ZLH Radial Can aluminum electrolytic capacitor 0.492Dia 12.50mm ±20% 820muF 50V
820uF 63V ±20% Plugin,D16xL25mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Descrições
Descrições de Nichicon UHE1J821MHD fornecidas pelos seus distribuidores.
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 63V, 20% +Tol, 20% -Tol, 820uF, Through Hole Mount
Extremely Low Impedance, High Reliability Lead Type, 820 μ F, 63 V, RoHS
Nichicon SCT
820¦ÌF 63V ¡À20% 7.5mm 10000h@ 105¡ãC 1.238A@ 120Hz,1.65A@ 100kHz ,D16xL31.5mm 25mm*31.5mm*31.5mm
CAP ALUM 820UF 20% 63V RADIAL TH
Capacitor Alum Elect, 820Uf, 63V, 20%, Radial; Capacitance:820Μf; Voltage(Dc):63V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Pc Pin; Lifetime @ Temperature:1000 Hours @ 85°C; Polarity:Polar; Lead Spacing:7.5Mm; Product Width:-Rohs Compliant: Yes |Nichicon UHE1J821MHD