Nichicon PCG0G391MCL1GS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (solid Polymer), 4V, 20% +Tol, 20% -Tol, 390uF, Surface Mount,...
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Nichicon PCG0G391MCL1GS.
Tendência de 3 meses:
+0.00%
Introduction Date2007-04-13
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Peças relacionadas
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (solid Polymer), 4V, 20% +Tol, 20% -Tol, 390uF, Surface Mount, 2626
Cap Aluminum Polymer 390uF 6.3VDC 20%( 8 X 6.7mm) SMD 0.018 Ohm 3200mA 2000h 105C T/R
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (solid Polymer), 2.5V, 20% +Tol, 20% -Tol, 390uF, Surface Mount, 2626
United Chemi-ConAPXE4R0ARA391MF80G
Cap Aluminum Polymer 390uF 4V 20% (6.3 X 7.7mm) SMD 0.014 Ohm 3470mA 2000h 105°C T/R
Wurth Elektronik875105145011
WCAP-PSLP Aluminum Polymer Capacitors
United Chemi-ConAPXK4R0ARA391MF61G
Cap Aluminum Polymer 390uF 4VDC 20%( 6.3 X 5.8mm) SMD 0.017 Ohm 3390mA 1000h 105C T/R
Descrições
Descrições de Nichicon PCG0G391MCL1GS fornecidas pelos seus distribuidores.
Polymer Aluminum SMD Capacitors 4.0V 390uF 105 C SMD Low ESR
4V 390uF Polymer 卤20% 22m惟 2.7A@100kHz SMD,D6.3xL6mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS
PCG series 4V 390uF 105C 6.3x6mm High Reflow High Ripple Current, Aluminum Cap
CAP ALUM POLY 390UF 20% 4V SMD
Radial Can - SMD PCG 4V 390muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
Higher Capacitance Chip Type, 390 μF, RoHS
Nichicon SCT
Capacitor Alum Elect, 390Uf, 4V, 20%, Smd, Full Reel; Capacitance:390Μf; Voltage(Dc):4V; Capacitor Case/Package:Radial Can - Smd; Esr:0.022Ohm; Lifetime @ Temperature:5000 Hours @ 85°C; Capacitance Tolerance:± 20%; Product Length:-Rohs Compliant: Yes |Nichicon PCG0G391MCL1GS