Nichicon LQS2V471MELA50
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 350V, 20% +Tol, 20% -Tol, 470uF, Through Hole Mount
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Nichicon LQS2V471MELA50.
Tendência de 3 meses:
+147%
Peças relacionadas
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 250V, 20% +Tol, 20% -Tol, 470uF, Through Hole Mount
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LQS 420V 470muF ±20% 1.181Dia 30.00mm
PanasonicECE-T2WA471FA
Cap Aluminum Lytic 470uF 450V 20% (40 X 40mm) Snap-In 0.353 Ohm 1680mA 3000h 105°C Bulk
PanasonicECE-C2EB471DA
Cap Aluminum 470uF 250V 20% (30 X 30mm) Snap-In 10mm 1400mA 3000h 105°C Bulk
PanasonicECO-S2TP471DA
Cap Aluminum 470uF 385V 20% (30 X 50mm) Snap-In 10mm 0.388 Ohm 2390mA 3000h 85°C Bulk
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LAQ 400V 470muF ±20% 1.378Dia 35.00mm
Descrições
Descrições de Nichicon LQS2V471MELA50 fornecidas pelos seus distribuidores.
卤20% 1.4A@120Hz 10mm 350V 470uF Plugin,D25xL52mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS
470¦ÌF 350V ¡À20% 10mm 3000h@ 105¡ãC 1.4A@ 120Hz,2.002A@ 50 kHz ,D25xL52mm , 25mm*52mm
Snap In & Terminal/ Bulk |Nichicon LQS2V471MELA50
CAP ALUM 470UF 20% 350V SNAP TH
105degC Permissible for Rapid Charge and Discharge Application Snap-in Terminal Type, 470 μ F, 350 V, -25 to 105°C, RoHS