NIC Components NPIS27H100MTRF
Inductor Power Shielded Wirewound 10uH 20% 1KHz 5.4A 0.0216Ohm DCR T/R
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para NIC Components NPIS27H100MTRF.
IHS
Datasheet12 páginas5 anos atrás
Future Electronics
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
Restocked
Cadeia de suprimentos
Country of OriginJapan, Mainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2004-10-15
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Peças relacionadas
Inductor Power Shielded Wirewound 10uH 20% 1KHz 16Q-Factor Ferrite 1.1A 0.12Ohm DCR T/R
Inductor Power Unshielded Wirewound 10uH 20% 1KHz 25Q-Factor Ferrite 2.3A 0.07Ohm DCR T/R
Inductor Power Wirewound 10uH 20% 1KHz 10Q-Factor Ferrite 1.3A 130mOhm DCR Automotive T/R
TAIYO YUDENNR10050T100M
Inductor Power Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz Ferrite 4.1A 0.0325Ohm DCR T/R
Inductor Power Chip Shielded Multi-Layer 10uH 20% 1MHz Ferrite 100mA 780mOhm DCR 0805 T/R
Inductor Power Chip Shielded Multi-Layer 10uH 20% 1MHz Ferrite 0.05A 1.17Ohm DCR 0603 T/R
Descrições
Descrições de NIC Components NPIS27H100MTRF fornecidas pelos seus distribuidores.
Ind Pwr Shld 10Uh 20% 1Khz Rohs Compliant: Yes |Nic Components NPIS27H100MTRF
NPIS_H Series 10 uH ±20 % Tolerance 5.4 A Shielded SMT Power Inductor
General Purpose Inductor, 10uH, 20%, 1 Element, SMD, 4949
High Current & Wide Inductance Range
SHIELDED POWER IND 10uH 20% SMT