Murata LQH66SN101M03L
Inductor PowerChip Shielded Wirewound 100uH 20% 100KHz Ferrite 0.52A 0.504Ohm DCR 2525 T/R
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Murata LQH66SN101M03L.
_legacy Avnet
Datasheet2 páginas14 anos atrás
Future Electronics
Ciiva
Arrow.cn
Geoflip
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
+10.34%
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
Component Search Engine
SnapEDA
Baixar
Cadeia de suprimentos
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2002-09-02
Peças relacionadas
Inductor Power Shielded Wirewound 100uH 20% 1KHz 40Q-Factor Ferrite 1A 0.3Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 100uH 20% 100KHz Ferrite 650mA 300mOhm DCR Blister T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 100uH 20% 100KHz Ferrite 640mA 516mOhm DCR 2424 Blister T/R
General Purpose Inductor, 100uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 2828
Ind Power Semi-Shielded Wirewound 100uH 20% 100KHz Ferrite 660mA 6028 T/R
TAIYO YUDENNR6028T101M
Inductor Power Shielded Wirewound 100uH 20% 100KHz Ferrite 0.66A 0.78Ohm DCR 2424 T/R
Descrições
Descrições de Murata LQH66SN101M03L fornecidas pelos seus distribuidores.
General Purpose Inductor, 100uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering, 6363/2525
Fixed Inductor Nonstandard 100µH ±20% 520mA 504mΩ 6.5MHz -
LQH66S Series 2525 100 uH ±20 % 520 mA 0.36 Ohm SMT Choke Large Current Inductor
INDUCTOR, 100UH, SHIELDED, 0.52A; Inductance: 100µH; Product Range: -; DC Current Rating: 520mA; High Frequency Inductor Case: 2525 [6363 Metric]; Inductor Construction: Wirewound; DC Resistance Max: 0.36ohm; Inductance Tolera