Murata LQH43MN181J03L
General Purpose Inductor, 180uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering, 4532/1812
Production
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Murata LQH43MN181J03L.
element14 APAC
Datasheet3 páginas18 anos atrás
Ciiva
Geoflip
Future Electronics
_legacy Avnet
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-68.01%
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
EE Concierge
SímboloPegada
SnapEDA
Pegada
Baixar
TraceParts
3DBaixar
O site do parceiro será aberto em uma nova aba ao baixar os seus modelos CAD
Cadeia de suprimentos
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2002-09-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
Peças relacionadas
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 180uH 5% 796KHz 40Q-Factor 102mA 9.5Ohm DCR 1812 T/R
General Purpose Inductor, 180uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering,, 3225/1210
Ind RF Choke Bobbin Core 180uH 5% 790KHz 60Q-Factor Ferrite 140mA AXL Bag
General Purpose Inductor, 180uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1812
Ind RF Chip Unshielded Wirewound 180uH 5% 796kHz 20 Q-Factor Ferrite 60mA T/R
Descrições
Descrições de Murata LQH43MN181J03L fornecidas pelos seus distribuidores.
Inductor General Purpose Chip Unshielded Wirewound 180uH 5% 1MHz 40Q-Factor Ferrite 120mA 4.5Ohm DCR 1812 Embossed T/R
LQH43 Series 1812 180 uH 120 mA 4.5 Ohm DCR Unshielded Chip Coil Inductor
INDUCTOR, 1812 CASE, 180µH, 20%; Inductance:180µH; Inductance Tolerance:± 5%; DC Resistance Max:4.5ohm; DC Current Rating:120mA; Q Factor:40; Self Resonant Frequency:5MHz; Q Test Frequency:796kHz; Core Material:Ferrite; Inductor Case Style:1812; DC Current Max:120mA; Inductor Type:Wirewound; Package / Case:1812; Q @ Vr F:40; Resistance:4.5ohm; Resonant Frequency:5MHz