Murata LQH43CN331K03L
Inductor Power Chip Unshielded Wirewound 330uH 10% 1MHz Ferrite 0.1A 6.8Ohm DCR 1812 T/R
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Murata LQH43CN331K03L.
element14 APAC
Datasheet2 páginas18 anos atrás
_legacy Avnet
Future Electronics
Ciiva
Arrow.cn
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
+33.63%
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
Component Search Engine
SímboloPegada
3DBaixar
EE Concierge
SímboloPegada
SnapEDA
3DBaixar
O site do parceiro será aberto em uma nova aba ao baixar os seus modelos CAD
Cadeia de suprimentos
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2002-09-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
Peças relacionadas
General Purpose Inductor, 330uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering, 4532/1812
Ind General Purpose Chip Wirewound 330uH 10% 796KHz 40Q-Factor Ferrite 85mA 1812 T/R
Inductor Power Unshielded Wirewound 330uH 10% 796KHz 20Q-Factor Ferrite 70mA 15.99Ohm DCR 1210 T/R
General Purpose Inductor, 330uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1310
TAIYO YUDENCBC2518T331K
Inductor PowerChip Wirewound 330uH 10% 796KHz Ferrite 0.09A 15.99Ohm DCR 1007 T/R
Descrições
Descrições de Murata LQH43CN331K03L fornecidas pelos seus distribuidores.
LQH43C Series 1812 330 uH ±10 % 100 mA 6.8 Ohm SMT Unshielded Wirewound Inductor
Fixed Inductor 1812 330µH ±10% 100mA 6.8Ω 3.6MHz -
INDUCTOR, 330UH, SHIELDED, 0.1A; Inductance: 330µH; Product Range: -; DC Current Rating: 100mA; High Frequency Inductor Case: 1812 [4532 Metric]; Inductor Construction: Wirewound; DC Resistance Max: 6.8ohm; Inductance Toleranc
INDUCTOR, 1812 CASE, 330µH, 10%; Inductance:330µH; Inductance Tolerance:± 10%; DC Resistance Max:6.8ohm; DC Current Rating:100mA; Self Resonant Frequency:3.6MHz; Core Material:Ferrite; Inductor Case Style:1812; No. of Pins:2; SVHC:No SVHC (19-Dec-2011); DC Current Max:100mA; Inductor Type:Wirewound; Package / Case:1812; Resistance:6.8ohm; Resonant Frequency:3.6MHz