Murata LQH31MN1R0K03L
General Purpose Inductor, 1uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering, , 3216/1206
Production
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Murata LQH31MN1R0K03L.
element14 APAC
Datasheet3 páginas18 anos atrás
Future Electronics
Ciiva
Arrow.cn
TME
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
Component Search Engine
SímboloPegada
3DBaixar
EE Concierge
SímboloPegada
SnapEDA
Baixar
O site do parceiro será aberto em uma nova aba ao baixar os seus modelos CAD
Cadeia de suprimentos
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2002-09-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
LTB Date2024-03-31
LTD Date2024-09-30
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
Peças relacionadas
TAIYO YUDENLK16081R0K-T
Inductor RF Shielded Multi-Layer 1uH 10% 10MHz 35Q-Factor Ferrite 0.04A 0.6Ohm DCR 0603 T/R
RF Choke Unshielded Wirewound 1uH 5.2KOhm 10% 10MHz Ferrite 0.18A 2.2Ohm DCR 0402 T/R
General Purpose Inductor, 1uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering,, 1608/0603
Ind Chip Wirewound 1uH 10% 25MHz 25Q-Factor Ferrite 330mA 1008 T/R
General Purpose Inductor, 1uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 0603
Inductor RF Shielded Multi-Layer 1uH 10% 10MHz 35Q-Factor Ferrite 0.025A 0.6Ohm DCR 0603 T/R
Descrições
Descrições de Murata LQH31MN1R0K03L fornecidas pelos seus distribuidores.
Wirewound Inductor, 1 uH, 637 Milliohm, ± 10%, 100 MHz, 175 mA, 1206 [3216 Metric]
Inductor General Purpose Chip Unshielded Wirewound 1uH 10% 1MHz 35Q-Factor Ferrite 175mA 637mOhm DCR 1206 Embossed T/R
INDUCTOR, 1.0µH, 10%, 1206 CASE; Inductance: 1µH; Product Range: LQH31MN_03 Series; DC Current Rating: 175mA; High Frequency Inductor Case: 1206 [3216 Metric]; Indu; Available until stocks are exhausted Alternative available
Choke Coil, 1 Uh 175Ma 0.49 Ohm 10% 100Mhz; Rango De Producto:Serie Lqh31Mn_03; Inductancia:1Μh; Inductancia, Tolerancia:± 10%; Caracasa Del Inductor Alta Frecuencia:1206 [Métrica 3216]; Frecuencia De Autoresonancia Mín.:100Mhz |Murata LQH31MN1R0K03L