Murata Power Solutions NCS6S4805C
Module DC-DC 48VIN 1-OUT 5V 1.2A 6W 7-Pin Tube
Production
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Murata Power Solutions NCS6S4805C.
IHS
Datasheet12 páginas3 anos atrás
Factory Futures
Newark
element14 APAC
Ciiva
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-37.62%
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
Component Search Engine
SímboloPegada
3DBaixar
O site do parceiro será aberto em uma nova aba ao baixar os seus modelos CAD
Cadeia de suprimentos
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2009-06-17
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
Peças relacionadas
Murata Power SolutionsNDS6S2405C
Module DC-DC 24VIN 1-OUT 5V 1.2A 6W 7-Pin
Murata Power SolutionsNCS6S4812C
Module DC-DC 48VIN 1-OUT 12V 0.5A 6W 7-Pin Tube
Murata Power SolutionsNDS6S2415C
Module DC-DC 24VIN 1-OUT 15V 0.4A 6W 7-Pin
Recom PowerREC5-2405SRW/H/B
5W DC/DC-Converter 'ECONOLINE' DIP24 1.6kV reg 2:1; V. In: 18-36; V. Out: 05; mA. Out: 1000
Module DC-DC 48VIN 1-OUT 5V 1A 5W Medical 8-Pin PDIP Tube
5W DC/DC-Converter 'ECONOLINE' DIP24 2kV reg 4:1; V. In: 18-72; V. Out: 05; mA. Out: 1000
Descrições
Descrições de Murata Power Solutions NCS6S4805C fornecidas pelos seus distribuidores.
NCS6 Series 6 W Single Output 5 V Isolated Through Hole DC/DC Converter
Isolated DC/DC Converters - Through Hole 6W 48V-5V DIP DC/DC
Isolated Through Hole DC/DC Converter, ITE, 4:1, 6 W, 1 Output, Fixed, 5 V, 1.2 A, Regulated, DIP
DC-DC Regulated Power Supply Module
1-OUTPUT 6 W DC-DC REG PWR SUPPLY MODULE
Isolated 6W 4:1 Input Single Output DC/DC Converters
1 5V 75V 18V 32mm*20.1mm*9.9mm
CONVERTER, DC/DC, 48-5V 4:1 I/P 6W; DC / DC Converter O/P Type:Fixed; No. of Outputs:1; Input Voltage:18V to 75V; Power Rating:6W; Output Voltage:5V; Output Current:1.2A; Supply Voltage:48V; DC / DC Converter Case Style:DIP; DC/DC Converter Mounting:Through Hole; Isolation Voltage:1.5kV; SVHC:No SVHC (20-Jun-2011); Efficiency:80%; External Depth:20mm; External Length / Height:10mm; External Width:32mm; Mounting Type:PCB