Murata Power Solutions MTE1S1209MC
Module DC-DC 12VIN 1-OUT 9V 0.111A 1W 5-Pin SMD Tube
Obsolete
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Murata Power Solutions MTE1S1209MC.
IHS
Datasheet2 páginas3 anos atrás
Farnell
element14 APAC
Sager Power Systems
Ciiva
Cadeia de suprimentos
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2013-04-10
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2023-09-29
LTD Date2024-04-30
Peças relacionadas
Murata Power SolutionsMTE1S1509MC
Module DC-DC 1-OUT 9V 0.111A 1W 8-Pin SMD
Murata Power SolutionsNTE1212MC
Module DC-DC 12VIN 1-OUT 12V 0.083A 1W 8-Pin SMD Tube
Murata Power SolutionsMTE1S1212MC
Module DC-DC 12VIN 1-OUT 12V 0.083A 1W 5-Pin SMD Tube
Recom PowerR0.5Z-1205
Module DC-DC 1-OUT 5V 0.1A 0.5W 6-Pin SMD Tube
Descrições
Descrições de Murata Power Solutions MTE1S1209MC fornecidas pelos seus distribuidores.
Isolated Surface Mount DC/DC Converter, Industrial & ITE, 1 W, 1 Output, Fixed, 9 V, 111 mA, Unregulated, Surface Mount DIP
DC-DC Regulated Power Supply Module, 1 Output, 1W, Hybrid
Isolated DC/DC Converters - SMD 1W 12-9V SINGLE 1KV DC/DC
DC/DC CONVERTER, 0.111A, 9V, 1W, SMD; DC / DC Converter Type:Isolated POL; DC / DC Converter Output Type:Fixed; Input Voltage DC Min:10.8V; Input Voltage DC Max:13.2V; No. of Outputs:1; Output Voltage Nom.:9V; Output Current Max:111mA; Output Power Max:1W; DC / DC Converter Mounting:Surface Mount; Depth:12.7mm; Width:11mm; Height:7.05mm; Input Voltage:12V; SVHC:No SVHC (20-Jun-2013)