Multicomp MCMR04X2703FTL
Res General Purpose Thick Film 0402 270k Ohm 1% 1/16W ±100ppm/°C Ceramic Paper T/R
Production
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Multicomp MCMR04X2703FTL.
IHS
Datasheet18 páginas12 anos atrás
Farnell
Newark
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-4.85%
Introduction Date2013-06-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 year ago)
Peças relacionadas
Yageo GroupRC0402FR-07270KL
Res General Purpose Thick Film 0402 270K Ohm 1% 1/16W ±100ppm/°C Molded SMD Paper T/R
TE ConnectivityCRG0402F270K
Res Thick Film 0402 270K Ohm 1% 1/16W ±100ppm/°C Molded SMD SMD
63mW Thick Film Resistors 75V ±1% ±100ppm/℃ 270kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 0402 270K Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Epoxy Resin Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupAC0402FR-07270KL
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±100ppm/℃ ±1% 270kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.063W, 267000ohm, 50V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0402
Descrições
Descrições de Multicomp MCMR04X2703FTL fornecidas pelos seus distribuidores.
Avnet Japan
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 270000ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
Surface Mount Thick Film Resistor, Mcmr Series, 270 Kohm, 62.5 Mw, - 1%, 50 V Rohs Compliant: Yes |Multicomp Pro MCMR04X2703FTL
RES, 270K, 1%, 0.0625W, 0402, CERAMIC; Resistor Case Style: 0402 [1005 Metric]; Resistance: 270kohm; Product Range: MCMR Series; Voltage Rating: 50V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 62.5mW; Resistance Tole