Multicomp MCMR04X180 JTL
Res General Purpose Thick Film 0402 18 Ohm 5% 1/16W ±100ppm/°C Ceramic Paper T/R
Ficha de dados
Preço e estoque
DistributorSKUMinPkg
FarnellMCMR04X180 JTL010Cut Tape
1d
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Multicomp MCMR04X180 JTL.
Farnell
Datasheet7 páginas8 anos atrás
Newark
Peças relacionadas
Yageo GroupRC0402JR-0718RL
RC Series 0402 0.063 W 18 Ohm ±5% ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Res Thick Film 0402 18 Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0402 18 Ohm 5% 0.063W(1/16W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupAF0402JR-0718RL
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±100ppm/℃ ±5% 18Ω 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupAC0402JR-0718RL
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.0625W, 18ohm, 50V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0402
TE ConnectivityCRG0402F18R
Res Thick Film 0402 18 Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
Descrições
Descrições de Multicomp MCMR04X180 JTL fornecidas pelos seus distribuidores.
Avnet Japan
Surface Mount Thick Film Resistor, Mcmr Series, 18 Ohm, 62.5 Mw, - 5%, 50 V Rohs Compliant: Yes |Multicomp Pro MCMR04X180 JTL
RES, 18R, 5%, 0.0625W, 0402, CERAMIC; Resistor Case Style: 0402 [1005 Metric]; Resistance: 18ohm; Product Range: MCMR Series; Voltage Rating: 50V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 62.5mW; Resistance Toleran