Mean Well XLG-240-M-AB
Led Driver, Const Current/Volt, 239.4W Rohs Compliant: Yes |Mean Well XLG-240-M-AB
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Mean Well XLG-240-M-AB.
IHS
Datasheet10 páginas2 anos atrás
Electro Sonic
Master Electronics
Sager Power Systems
Component Distributors Inc.
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-33.23%
Cadeia de suprimentos
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2013-01-26
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Descrições
Descrições de Mean Well XLG-240-M-AB fornecidas pelos seus distribuidores.
240 W, Single Output, 90-171 VDC@1.40 A LED Lighting Metal AC-DC Power Supply
100 - 277Vac, 239.4W, 700 - 2100mA, 90-171V, [0-10V, PWM...], IP67 LED Driver
PLC Q Series CC-Link IE Master/Local Unit, 1Gbps Fibre optic GI
POWER SUPPLY, AC-DC, LED DRIVER, 240W, 90-171V@1400MA, 100-305V IN
AC-DC Power Factor Correction Module
90~171V 1400mA, Constant Power LED Driver Adjustable Output Current Type HL, IP67, With Dimming, 240 Watts
Switching power supply; LED; with dimming option; 239.4W; 90-171V; 1400mA; 100-305VAC; 142-431VDC; IP67
239W 1 100V(AC) 305V(AC) 1.4A 195mm*63mm*35.5mm
LED Driver (CP) 239.4W 700mA Linear (90-171) 100-305Vac PFC 0-10V, PWM, Resistance Dimming IP67 Metal Enclosure
AC/DC LED Driver, 239.4 W, 171 VDC, 1.4 A, Constant Current, Constant Voltage, 100 VAC to 305 VAC, XLG-240 Series
AC/DC LED Power Supply 239.4W Single 7-Pin
LED Driver 240W 1.4A 90 ... 171V IP67
240W LED POWER SUPPLY O/P +90~17