Mean Well XLC-60-24-BS
LED Power Supplies 60W 110-305Vac 24V 2.5A CV DIP Switch 3in1 Dimming W/Strain-Relief
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Mean Well XLC-60-24-BS.
Master Electronics
Datasheet11 páginashá 1 anos
TME
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
+6.38%
Cadeia de suprimentos
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2013-01-05
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Descrições
Descrições de Mean Well XLC-60-24-BS fornecidas pelos seus distribuidores.
60W Constant Voltage LED Driver 24V 2.5A UL8750 3-in-1 Dimming with Strain Relief
XLC-60-24-BS MEAN WELL LED AC-DC 60 Watt Class 2 24V/2.5A with Dimming + More!
LED Driver 60W CV 24V 2.5A 90-305Vac UL Class P IP67 PWM Dimming Strain Relief
POWER SUPPLY, AC-DC, CONSTANT POWER/VOLTAGE LED DRIVER, 60W, 24VOUT, XLC-60 SERIE
AC-DC LED POWER SUPPLY MODULE, 1 Output, 60W, Hybrid
Power Supply; LED; 60W; 24V; 2,5A; 100-305VAC; 141-431VDC
24Vdc 2.5A, 24 Volts, 2.5 Amps, 60 Watts, Constant Voltage LED Driver, Class 2, Class II, 3 in 1 Dimming, Wire Strain-Relief Cap, 60 Watts