Mean Well NSD05-12S12
5.04W Regulated Single Output DC-DC Converter 12 Volts @ 0.42 Amps 9.2-36VDC
Production
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Mean Well NSD05-12S12.
IHS
Datasheet2 páginas3 anos atrás
Electro Sonic
TME
Component Distributors Inc.
RS (Formerly Allied Electronics)
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-16.74%
Cadeia de suprimentos
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Peças relacionadas
Murata Power SolutionsNMF0512SC
Module DC-DC 5VIN 1-OUT 12V 0.083A 1W 5-Pin SIP
Murata Power SolutionsNMF2412SC
Module DC-DC 24VIN 1-OUT 12V 0.083A 1W 5-Pin SIP
Recom PowerRY-1212S
1W DC/DC-Converter 'ECONOLINE' SIP7 1kV reg; V. In: 12; V. Out: 12; mA. Out: 84
CONV DC/DC 1W 12VIN 15V SIP SGL / Module DC-DC 12VIN 1-OUT 15V 0.067A 1W 5-Pin SIP
Descrições
Descrições de Mean Well NSD05-12S12 fornecidas pelos seus distribuidores.
O/P +12V0.42A; D/D on board; DC/DC; Open PCB; Open Frame
Isolated Through Hole DC/DC Converter, Industrial & ITE, 4:1, 5.04 W, 1 Output, Fixed, 12 V, 420 mA, Regulated, Open Frame
Outputs = 1 / Output Voltage 1 V = 12 / Output Current 1 mA = 420 / Output Type = Fixed / Rated Power W = 5 / Input Voltage Min. V = 9.2 / Input Voltage Max. V = 36 / Mounting Type = Through Hole / Termination Type = PCB Pins / Efficiency % = 82 / Ripple & Noise (V) mV = 75 / Protection Type = Short Circuit Protection / Protection Type = Overload Protection / Protection Type = Over Voltage Protection / Insulation Voltage kV = 1 / MTBF h = 11455900 / Length mm = 41 / Width mm = 25 / Height mm = 8.3 / Warranty = 2 Years