Mean Well NPP-1700-12
2-in-1 1428W 13.8V 85A Ultra-Wide Output Range Intelligent Battery Charger & Power Supply
Production
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Mean Well NPP-1700-12.
IHS
Datasheet9 páginas2 anos atrás
TME
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-20.00%
Cadeia de suprimentos
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date2023-07-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descrições
Descrições de Mean Well NPP-1700-12 fornecidas pelos seus distribuidores.
14.4Vdc 85A Battery Charger/Power Supply Enclosed with Rear Fan Remote On/Off
Battery Chargers 1428W 90-264VAC 10.5-21V 85A Battery Charger or Power Supply
NPP-1700-12 MEAN WELL AC-DC 14.4 Volt 85 Amp 1428 Watt Power Supply +More!
DESKTOP BATTERY CHARGER, TERMINAL BLOCK CONN, 1700W, 12VOUT, NPP-1700 SERIES
Charger for rechargeable batteries with Power supply mode; 1428W; 13.8V; 85A; 90-264VAC; 250-370VDC
BATTERY CHARGER, DESKTOP, 264VAC ROHS COMPLIANT: YES
AC/DC Power Supply Single-OUT 14.4V 85A 1428W
Controllers NX 4Pt D/A 4-20m 1/8k 250us/pt
AC-DC Power Factor Correction Module
Battery-Charger 1428W 12V 85A PB
BATT CHG ENCLOSED 10.5V21V 85A