Mean Well LPF-16D-24
LED Driver 16 Watt Single Output Switching Power Supply 24 Volts @ 0.67 Amps with Dimming
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Mean Well LPF-16D-24.
IHS
Datasheet8 páginas4 anos atrás
Sager Power Systems
JRH Electronics
Electro Sonic
TME
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-20.53%
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
TraceParts
3DBaixar
O site do parceiro será aberto em uma nova aba ao baixar os seus modelos CAD
Cadeia de suprimentos
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2020-12-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Descrições
Descrições de Mean Well LPF-16D-24 fornecidas pelos seus distribuidores.
POWER SUPPLY, AC-DC,24V,0.67A,100-305V IN, ENCLOSED, PFC, LED DRIVER, LPF-16D SERIES
Led Driver, Constant Current, 16.08W Rohs Compliant: Yes |Mean Well LPF-16D-24
LPF-16D-24 MEAN WELL LED AC-DC 16 Watt Class 2 24V/0.67A with Dimming + More!
16 WATT, SINGLE OUTPUT, 13.2-24V@0.67A LED POWER SUPPLY PLASTIC AC-DC POWER SUPPLY
AC-DC LED POWER SUPPLY MODULE, 1 Output, 16.08W, Hybrid
Power Supply; LED; dimming; 16.08W; 24V; 0.67A; 90-305VAC; 127-431VDC; IP30
Mean Well LPF-16D-24 LED driver 24V 0.8A dimmable PFC IP30 surge protection
LED Power Supplies 16.08W 24V 0.67A Dimming LED PS
24V 0.67A LED Driver, Dimmable IP30, Class II, Class 2, PFC Plastic Case
100 - 277Vac, 16.08W, 670mA, 13.2-24V, [0-10V, PWM...], IP30 LED Driver
LED DRVR Module 1-CH PWM IP30 24V 0.67A
SPS IP30 16,08W 24V/0,80A CV+CC Dimmable
LED Driver (CC, CV) 16W 0.67A Linear (13.2-24Vdc) 90-305Vac PFC PWM, Resistance, 1-10V Dimming IP30 Plastic Enclosure
LED Driver 16W 670mA 13.2 ... 24V IP30
LED DRVR CC AC/DC 13.2-24V 670MA