Mean Well HLG-40H-48B
Led Driver, Constant Current/Volt/40.32W Rohs Compliant: Yes |Mean Well HLG-40H-48B
Production
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Mean Well HLG-40H-48B.
IHS
Datasheet10 páginas4 anos atrás
Mean Well
Electro Sonic
Sager Power Systems
TME
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
+27.07%
Cadeia de suprimentos
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Peças relacionadas
TDK-LambdaLS35-48
AC-DC Regulated Power Supply Module, 1 Output, 38.4W, Hybrid
TDK-LambdaLS35-36
Adjustable Output,DC Input Capable,Universal Input 1A 36V 1 373V(DC) 88V~264V(AC) Fixed
TDK-LambdaZPSA40-28
Ac-Dc,115-230Vac,output 28V 1.43A,40W Rohs Compliant: Yes
Relay; E-Mech; DPDT; Ctrl-V 24DC; 10A; 250VAC; Socket Mount; 8 Pin Octal; MK-S Series
Power Supply,AC-DC,12V,1.2A,85-264V In,Enclosed,DIN Rail Mount,14W,S8VK Series
Advanced EnergyNLP40-7615J
AC-DC Regulated Power Supply Module, 1 Output, 40W, Hybrid
Descrições
Descrições de Mean Well HLG-40H-48B fornecidas pelos seus distribuidores.
POWER SUPPLY, AC-DC,48V,0.84A,100-305V IN, SEALED, PFC, LED DRIVER, HLG-40H SERIES
LED Power Supplies 40.32W 48V 0.84A IP67 Adj W/Cable
AC-DC LED POWER SUPPLY MODULE, 1 Output, 40.32W, Hybrid
Power Supply; LED; dimming; 40.32W; 48V; 0.84A; 90-305VAC; 127-431VDC; IP67
48VDC 840mA 40W Class 2 IP67 Enclosed Switching Power Supply - Output Current Adjust by Output Cable
O/P +48V0.84A; Led power; AC/DC; Enclosed Type
48Vdc 0.84A Dimmable LED Driver IP67, PFC, Metal Case Class 2
SPS IP67 40,32W 48V/0,84A CV+CC Dimm.
LED DRVR Module 1-CH PWM IP67 48V 0.84A
40W 1 90V(AC) 305V(AC) 840mA , 147.2mm*61.5mm*36.8mm
LED Driver (CC, CV) 40W 0.84A Linear (28.8-48Vdc) 90-305Vac PFC PWM, Resistance, 0-10V Dimming IP67 Metal Enclosure
LED Driver 40W 840mA 28.8 ... 42V IP67
LED DVR CCCV ACDC 28.8-48V 840MA