Mean Well HBG-60-1400
LED Driver (CC) 60W 1400mA Linear (28-43Vdc) 90-295Vac PFC Non-Dimming Plastic Enclosure
Production
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Mean Well HBG-60-1400.
Newark
Datasheet6 páginas4 anos atrás
JRH Electronics
Future Electronics
Electro Sonic
Component Distributors Inc.
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-7.67%
Cadeia de suprimentos
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
Peças relacionadas
XP PowerVCS100US48
AC-DC Regulated Power Supply Module, 1 Output, 100W
XP PowerVCS100US12
XP PowerVCS100US24
AC/DC Enclosed Power Supply (PSU), ITE, 1 Outputs, 100 W, 24 VDC, 4.17 A
XP PowerVCS100US15
Descrições
Descrições de Mean Well HBG-60-1400 fornecidas pelos seus distribuidores.
1400mA 28V to 43V 60W Constant Current Enclosed LED Driver Power Supply
AC/DC LED Driver, 60.2 W, 43 VDC, 1.4 A, Constant Current, 90 VAC to 295 VAC, HBG-60 Series
28~43Vdc 1400mA Constant Current LED Driver Plastic Case, Circular Shape PFC, Class 2
POWER SUPPLY, AC-DC,43V,1.4A,100-295V IN, ENCLOSED, CLEVIS MNT, LED DRIVER, HBG SERIE
AC-DC LED POWER SUPPLY MODULE, 1 Output, 60.2W, Hybrid
LED Power Supplies 60.2W 1400mA 28-43V CC LED PS enclosed
HBG-60-1400 MEAN WELL LED AC-DC 60 Watt Class 2 28~43V/1400mA + More!
100 - 277Vac, 60.2W, 910 - 1400mA, 28-43V, IP65 LED Driver
AC/DC LED Power Supply 60.2W Single 4-Pin
NBB1,5-F41-E2 Pepperl+Fuchs IND.SENSOR
LED Driver 60W 1.4A 28 ... 43V IP67
LED DRIVER CC AC/DC 28-43V 1.4A
Led Driv, Constant Current, 60.2W; Power Supply Applications:-; Output Power Max:60.2W; Output Voltage Max:43V; Output Current:1.4A; Led Driver Mode:Constant Current; Input Voltage Min:90V; Input Voltage Max:295V Rohs Compliant: Yes |Mean Well HBG-60-1400