Mean Well HBG-240-60A
60Vdc 4.0A 60 Volt LED Power Supply IP65, Circular Shape, PFC Operates: CV or CC Mode
Production
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Mean Well HBG-240-60A.
IHS
Datasheet9 páginas2 anos atrás
Telerex Europe
Sager Electronics
Electro Sonic
Component Distributors Inc.
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
+31.05%
Cadeia de suprimentos
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2013-01-05
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Peças relacionadas
TDK-LambdaDRB100-24-1
Ac-Dc, Din Rail, Input 115/230Vac, Output 24V 4.2A, 100W Rohs Compliant: Yes
TDK-LambdaRWS100B-48
Switching Power Supplies AC-DC, 115-230VAC, Output 48V 2.1A, 100.8W
AC-DC Regulated Power Supply Module, 1 Output, 120W, Hybrid
TDK-LambdaHWS100A-48/A
Enclosed Power Supply, Adjustable, Fixed, 85 V, 265 V, 100.8 W, 48 V, 2.1 A
Power Supply; AC-DC; 24V@2.5A; 85-264V In; Enclosed; DIN Rail Mount; S8VK-C Series
XP PowerVCS100US48
AC-DC Regulated Power Supply Module, 1 Output, 100W
Descrições
Descrições de Mean Well HBG-240-60A fornecidas pelos seus distribuidores.
Mean Well Hbg-240-60A LED Driver 240W 4A 36-60V DC Dimmable Pfc Surge Protection
AC-DC Power Factor Correction Module, 1 Output, 240W, Hybrid
60V 4A 240W Enclosed Switching LED Driver Power Supply with PFC Function Current Adjustable by Internal Pot
LED POWER SUPPLIES 240W 60V 4A CC IP65 W/POTENTIOMETER
Power Supply;Enclosed, 240W Circular Shape PFC, +60V4.0A
Power supply; LED; 240W; 42-60V; 4A; 90-305VAC; 127-431VDC; IP65
MLV12-54-G/76B/124/128 Pepperl+Fuchs FOTOC.
AC/DC Power Supply Single-OUT 60V 4A 240W
240W Con Voltage + Con Current LEDDriver
RS APAC
LED Driver (CC) 240W 2400-4000mA Linear (36-60Vdc) 90-305Vac PFC Non-Dimming (Internal Pot Adj (Io)) IP65 Round Metal Enclosure
LED Driver 240W 4A 36 ... 60V IP65
LED DRVR CC/CV AC/DC 36-60V 4A
Led Driv, Constant Current/Volt, 240W; Power Supply Applications:-; Output Power Max:240W; Output Voltage Max:60V; Output Current:4A; Led Driver Mode:Constant Current, Constant Voltage; Input Voltage Min:90V; Input Voltage Max:305V Rohs Compliant: Yes |Mean Well HBG-240-60A