Mean Well GSM60A07-P1J
7.5V 6A 45W Class 1 AC-DC Single Output Medical Power Supply with 2.1mm Plug
Production
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Mean Well GSM60A07-P1J.
IHS
Datasheet5 páginas3 anos atrás
JRH Electronics
Sager Power Systems
Tendência de 3 meses:
+14.89%
Cadeia de suprimentos
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2021-09-15
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Peças relacionadas
Triad MagneticsWSU075-2400
POWER SUPPLY, AC-DC,7.5V,2.4A,90-264V IN, ENCLOSED, WALL PLUG,18W, WSU075 SERIES
Triad MagneticsWSU075-3200
POWER SUPPLY, AC-DC,7.5V,3.2A,90-264V IN, ENCLOSED, WALL PLUG,24W, WSU075 SERIES
POWER SUPPLY, AC-DC,7.5V,1.5A,90-264V IN, ENCLOSED, WALL PLUG,11W, WSU075 SERIES
Descrições
Descrições de Mean Well GSM60A07-P1J fornecidas pelos seus distribuidores.
GSM60A07-P1J MEAN WELL AC-DC 7.5 Volt 6 Amp 45 Watt Power Supply +More!
AC-DC MEDICAL POWER SUPPLY, DESKTOP, 7.5V, 6A, ENCLOSED, 45W, GSM SERIES
AC/DC 60W 7.5V Single Output Medical Power, Desktop Adapter with C14 Inlet
AC/DC Power Supply, External Plug In, 1 Output, 45 W, 7.5 V, 6 A, Tuning Fork 2.1mm x 5.5mm x 11mm
AC-DC Regulated Power Supply Module, 1 Output, 45W, Hybrid
Outputs = 1 / Output Voltage V = 7.5 / Output Current A = 6 / Output Type = Fixed / Rated Power W = 45 / Input Voltage Min. V = 80 / Input Voltage Max. V = 264 / Input Current A = 1 / Input / Output Power Type = AC / DC / Input Connection Type = IEC 60320 C14 / Output Connection Type = 2.1 x 5.5 mm Barrel Plug / Cable Length m = 1 / Efficiency % = 86 / Ripple & Noise (V) mV = 80 / Operating Temperature Min. °C = -30 / Operating Temperature Max. °C = 70 / Length mm = 125 / Width mm = 50 / Height mm = 31.5