Mean Well GSM40A18-P1J
15V 2220mA 40W Class 2 AC-DC Single Output Medical Power Supply with 2.1mm Plug
Production
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Mean Well GSM40A18-P1J.
IHS
Datasheet5 páginas3 anos atrás
Farnell
Electro Sonic
RS (Formerly Allied Electronics)
Jameco
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-5.84%
Cadeia de suprimentos
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2021-09-15
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Peças relacionadas
Triad MagneticsWDU24-1200
POWER SUPPLY, AC-DC,24V,1.2A,120V IN, ENCLOSED, WALL PLUG, LINEAR,29W, WDU24 SERIES
Triad MagneticsWSU180-2000-R
POWER SUPPLY, AC-DC,18V,2A,90-264V IN, ENCLOSED, WALL PLUG,36W, WSU180 SERIES
Triad MagneticsWSU180-2000
POWER SUPPLY, AC-DC,15V,2A,90-264V IN, ENCLOSED, WALL PLUG, EXTERNAL,30W, PSAA SERIES
Descrições
Descrições de Mean Well GSM40A18-P1J fornecidas pelos seus distribuidores.
GSM40A18-P1J MEAN WELL AC-DC 18 Volt 2.22 Amp 40 Watt Power Supply +More!
AC-DC MEDICAL POWER SUPPLY, DESKTOP, 18V, 2.22A, 90-264V, ENCLOSED, GSM SERIES
AC/DC 40W 18V Single Output Medical Power, Desktop Adapter with C14 Inlet
AC-DC Regulated Power Supply Module, 1 Output, 40W, Hybrid
Desktop AC Adapters 40W 18V 2.22A Medical Power Supply
AC/DC Power Supply, External Plug In, 1 Output, 40 W, 18 V, 2.22 A, Tuning Fork 2.1mm x 5.5mm x 11mm
Adaptor, Medical, Ac-Dc, 18V, 2.22A; No. Of Outputs:1 Output; Output Power Max:40W; Output Voltage - Output 1:18V; Output Current - Output 1:2.22A; Output Voltage - Output 2:-; Output Current - Output 2:-; Output Connector:Barrel Rohs Compliant: Yes |Mean Well GSM40A18-P1J
Outputs = 1 / Output Voltage V = 18 / Output Current A = 2.22 / Output Type = Fixed / Rated Power W = 40 / Input Voltage Min. V = 80 / Input Voltage Max. V = 264 / Input Current mA = 500 / Input / Output Power Type = AC / DC / Input Connection Type = IEC 60320 C14 / Output Connection Type = 2.1 x 5.5 mm Barrel Plug / Cable Length m = 1.5 / Efficiency % = 89.5 / Ripple & Noise (V) mV = 120 / Operating Temperature Min. °C = -30 / Operating Temperature Max. °C = 70 / Length mm = 125 / Width mm = 50 / Height mm = 31.5