Mean Well GSM18E12-P1J
Power Supply, Ac-dc, 12V, 1.5A, 100-264V in, Enclosed, Wall Plug, Medical, GSM18 Series
Production
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Mean Well GSM18E12-P1J.
IHS
Datasheet5 páginas3 anos atrás
Electro Sonic
Farnell
Burklin Elektronik
Component Distributors Inc.
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
+27.92%
Cadeia de suprimentos
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2021-09-15
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Peças relacionadas
Triad MagneticsWSU120-1500
POWER SUPPLY, AC-DC,12V,1.5A,90-264V IN, ENCLOSED, WALL PLUG,18W, WSU120 SERIES
Triad MagneticsWSU120-1500-R
Triad MagneticsWAU12-1500
AC/DC Power Supply Single-OUT 12V 1.5A
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 9V 15W
Descrições
Descrições de Mean Well GSM18E12-P1J fornecidas pelos seus distribuidores.
GSM18E12-P1J MEAN WELL AC-DC 12 Volt 1.5 Amp 18 Watt Power Supply +More!
AC-DC Reliable Green Medical Adapter 18W 12V 1.5A 2.1mm DC Plug 2-Pole Euro Plug Input
Medical AC/DC Wall Mount Adapter 18W, 12V, 1.5A with 2.1x2.5x11mm c+ Output Type; Class II, Euro Plug, Level VI, 2xMOPP
AC-DC Regulated Power Supply Module, 1 Output, 18W, Hybrid
AC/DC Power Supply, External Plug In, 1 Output, 18 W, 12 V, 1.5 A, Tuning Fork 2.1mm x 5.5mm x 11mm
Wall Mount AC Adapters 18W 12V 1.5A Medical Euro plug
VARIOFACE output module, with plug-in bases for 16 miniature relays, 1 PDT each, for 24 V DC (basic module, without relays)
Adaptor, Medical, Ac-Dc, 12V, 1.5A; No. Of Outputs:1 Output; Output Power Max:18W; Output Voltage - Output 1:12V; Output Current - Output 1:1.5A; Output Voltage - Output 2:-; Output Current - Output 2:-; Output Connector:Barrel Plug Rohs Compliant: Yes |Mean Well GSM18E12-P1J
Outputs = 1 / Output Voltage V = 12 / Output Current A = 1.5 / Output Type = Fixed / Rated Power W = 18 / Input Voltage Min. V = 85 / Input Voltage Max. V = 264 / Input Current mA = 500 / Input / Output Power Type = AC / DC / Input Connection Type = Euro Type C (CEE 7/16) Plug / Output Connection Type = 2.1 x 5.5 mm Barrel Plug / Polarity = + Centre / Cable Length m = 1.8 / Efficiency % = 85 / Ripple & Noise (V) mV = 120 / Operating Temperature Min. °C = -25 / Operating Temperature Max. °C = 60 / Length mm = 79 / Width mm = 54 / Height mm = 33