Littelfuse 1.5SMC51A
DO-214AB SMC 1.5SMC 1 Surface Mount Zener Tvs Diode 48.5V 21.7A 1.5kW -55C~150C TJ
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Littelfuse 1.5SMC51A.
Newark
Datasheet6 páginas5 anos atrás
Datasheet6 páginas10 anos atrás
HQonline
Burklin Elektronik
Future Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
+4.10%
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
Component Search Engine
SímboloPegada
3DBaixar
Stock
95,990
Polarity
Unidirectional
Unidirectional
Breakdown Voltage
51 V
50.3 V
50.3 V
Clamping Voltage
70.1 V
69.4 V
69.4 V
Peak Pulse Power
1.5 kW
1.5 kW
1.5 kW
Peak Pulse Current
21.7 A
21.6 A
21.6 A
Cadeia de suprimentos
Country of OriginMainland China, Philippines
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2003-10-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Peças relacionadas
BournsSMCJ40A
23.3A 1.5kW 64.5V 44.4V 40V SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS
23.5A 5Ã×A 64.8V 44.7V 40.2V 49.4V Unidirectional SMC(DO-214AB) TVS ROHS
TVS Diode Single Uni-Dir 43.6V 1.5KW 2-Pin SMC T/R
onsemiSMCJ40A
Diode TVS Single Uni-Dir 40V 1.5KW 2-Pin DO-214AB T/R - Tape and Reel
LittelfuseTPSMC51A
TPSMC Series - Surface Mount, 1500W TVS Diode-AEC-Q101 Qualified, 43.6V, 70.1V, DO-214AB, RoHS
LittelfuseTPSMC47A
TPSMC Series - Surface Mount, 1500W TVS Diode-AEC-Q101 Qualified, 40.2V, 64.8V, DO-214AB, RoHS
Descrições
Descrições de Littelfuse 1.5SMC51A fornecidas pelos seus distribuidores.
1.5SMC Series - 1500W Surface Mount Transient Voltage Supressors, 43.6V, DO-214AB, RoHS
Littelfuse SCT
21.7A 70.1V 1.5kW 48.5V 43.6V DO-214AB ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS
TVS 1.5KW 51V 5%UNI DO-214AB TR13 RoHS
Trans Voltage Suppressor Diode, 1500W, 43.6V V(RWM), Unidirectional, 1 Element, Silicon, DO-214AB
ZENER TRANSIENT VOLTAGE SUPPRESSOR, 1500 WATT PEAK POWER
TVS DIODE 43.6VWM 70.1VC DO214AB
TVS DIODE, 1.5KW, 43.6V, UNIDIR, DO214AB; Product Range: 1.5SMC Series; TVS Polarity: Unidirectional; Reverse Stand-Off Voltage Vrwm: 43.6V; Clamping Voltage Vc Max: 70.1V; Diode Case Style: DO-214AB; No. of Pins: 2Pins; Break