Laird MGV12076R8M-10
Surface Mount Power Inductor, MGV Series, 6.8 H, 20%, Shielded, 0.014 ohm, 11.5 A
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Laird MGV12076R8M-10.
Sager Electronics
Datasheet10 páginas6 anos atrás
Datasheet12 páginas7 anos atrás
IHS
element14 APAC
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
SnapEDA
SímboloPegada
3DBaixar
O site do parceiro será aberto em uma nova aba ao baixar os seus modelos CAD
Cadeia de suprimentos
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2013-07-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 5 years ago)
Peças relacionadas
Inductor Power Shielded Wirewound 6.8uH 20% 100KHz Iron 12A 0.014Ohm DCR T/R
General Purpose Inductor, 6.8uH, 20%, 1 Element, Carbonyl Powder-Core, SMD, 5349
Inductor Power Shielded Wirewound 6.8uH 20% 100KHz Iron 11A 0.0185Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 6.8uH 20% 100KHz Metal 9A 0.014Ohm DCR 5150 Automotive T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 6.8uH 20% 100KHz Ferrite 1.74A 46.8mOhm DCR Blister T/R
Descrições
Descrições de Laird MGV12076R8M-10 fornecidas pelos seus distribuidores.
Ind Power Shielded 6.8uH 20% 100KHz 11.5A T/R
General Purpose Inductor, 6.8uH, 20%, 1 Element, SMD, 5350
High Current Molded SMT Power Inductor
FIXED IND 6.8UH 11.5A 14MOHM SMD
THERMAL & POWER, INDUCTIVE COMPONENTSPWRIND, SMT, SHLD, LRATED
INDUCTOR, SHLD, 6.8UH, 11.5A, 20%
6.8 H SHIELDED MOLDED INDUCTO 11.5 A 14MOHM MAX NONSTANDARD
MGV Nonstandard 0.531Lx0.496W 13.50mmx12.60mm 6.8muH
Power Inductors - SMD 6.8uH +/-20%
PWRIND,SMT,SHLD,LRATED 13.5X12.6X6.2MM
INDUCTOR, 6.8UH, 11.5A, 20%, SHLD; Inductance: 6.8µH; RMS Current (Irms): 11.5A; Inductor Construction: Shielded; Saturation Current (Isat): 16.5A; Product Range: MGV Series; Power Inductor Case: 13.5mm x 12.6mm x 6.2mm; DC Re